Rowerem pod mostami

Mamy pomysł jak …

Mamy pomysł jak ułatwić poruszanie się rowerem wzdłuż cieków wodnych w Radomiu. Pomysł jest banalny w swojej prostocie: dla tras wzdłuż Potoku Północnego (Osiedle nad Potokiem – Wernera) czy Mlecznej (zalew na Borkach – Las Kapturski) należy umożliwić przejazdy w świetle mostu (pod nim). Dzięki temu rozwiązaniu ruch rowerowy będzie bezkolizyjny w stosunku do samochodowego. Nie trzeba będzie również pokonywać różnic wysokości pomiędzy trasą rowerową a jezdnią.

W naszej ocenie można do tego wykorzystać następujące mosty:
– Potok Północny, ul. Chrobrego (wizualizacji poniżej)
– Potok Północny, ul. Warszawska
– Mleczna, ul. Maratońska
– Mleczna, ul. Czarnieckiego

Jak wiadomo dwa pierwsze mosty wymagają remontu i przebudowy. Wiadomo również, że pieniędzy na ten cel nie ma i nie będzie ich również skąd pozyskać. Na szczęście zmieniły się priorytety Unii Europejskiej i w przyszłej perspektywie będą finansowane przede wszystkim rozwiązania promujące transport zrównoważony. Tak więc remonty można wpisać wpisać do szerszego projektu dotyczącego budowy sieci dróg rowerowych wzdłuż rzek. Będziemy do tego zachęcać władze miasta!

To nie jest oczywiście nasz autorski pomysł, pierwsze takie rozwiązanie powstało kilka lat temu w Kielcach (zobacz >>>).


Radom. Przejazd rowerowy pod mostem na ul. Chrobrego
Radom. Przejazd rowerowy pod mostem na ul. Chrobrego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *