Park Ustronie. Rusza budowa

Kilka dni temu …

Kilka dni temu rozstrzygnięto kto będzie budował Park Ustronie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Interbud, która za sumę 887 tysięcy złotych wykona między innymi:
1) Budowę ciągu rowerowego o szer. 2,0m na odcinku pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Orzechową z asfaltu lanego w kolorze czarnym;
2) Budowę głównego ciągu pieszego o szer. 2,5m na odcinku pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Orzechową z kostki betonowej wibroprasowanej;
3) Budowę instalacji oświetlenia terenu z zasileniem;
4) Montaż 19 sztuk: ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych.

Miło nam poinformować, że udało się nam trochę namieszać zarówno w trakcie powstawania koncepcji parku jak i w trakcie projektowania konkretnych rozwiązań. Największym naszym sukcesem jest przekonanie urzędników do dwukrotnego powiększenie obszaru parku w stosunku do pierwotnych planów. Dzięki czemu będzie się on rozciągał od nowej ulicy Młodzianowskiej do ulicy Jana Pawła II (zobacz >>>).


Ponadto dzięki bardzo dobrej współpracy z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miejskiego mieliśmy wpływ na kształt i przebieg drogi rowerowej. Cieszy nas również przychylenie się MZDiK do naszej propozycji dotyczącej przesunięcia o kilka metrów przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Jana Pawła II / Gagarina. Dzięki czemu uda się wytyczyć przejazd rowerowy przez ulicę Jana Pawła II i tym samym w przyszłości połączyć w całość ciąg wzdłuż Potoku Południowego.

Radom. Przebieg drogi rowerowej przez Parku Ustronie

Przebieg drogi rowerowej przez Park Ustronie

Radom. Przkrój dorgi rowerowej i chodnika, Park Ustronie

Przekrój chodnika i drogi rowerowej

Radom. Stojaki rowerowe, Park Ustronie

Stojaki rowerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *