Jazda z miasta. Rezerwat Królewskie Źródło

Rezerwat Królewskie …

Rezerwat Królewskie Źródło to cel najbliższej Jazdy z Miasta!, która odbędzie się w niedzielę, 22 czerwca. Na rowerową wyprawę zapraszają: Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe

Królewskie Źródło znajduje się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Kozienicka, ponad 30 km od Radomia. Wszyscy zainteresowani wycieczką muszą więc mieć świadomość sporego dystansu, jaki pokonany – w obie strony będzie to ok. 70 km. Główną atrakcją turystyczną LKP jest ścieżka dydaktyczna Królewskie Źródło, na prawie 500 metrach biegnąca pomostami spacerowymi wzdłuż Zagożdżonki. W ubiegłym roku zakończyła się jej modernizacja. Powstał m.in. nowy zespół pomostów, taras widokowy, nowe wiaty z miejscami na ognisko, parking.

Wracając do naszej wyprawy… Spotykamy się o godz. 10 za starym młynem na Pacynce w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy aż do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest stary, zniszczony młyn. Po minięciu budowli pilnujemy pierwszego skrzyżowania z drogą asfaltową. Skręcamy na nim w prawo. I to miejsce naszego spotykania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy.Asfaltową drogą dojedziemy do szutru prowadzącego do otuliny Puszczy Kozienickiej. Doprowadzi nas do zielonego szlaku pieszego. Ten wyznaczy nam marszrutę aż do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisko. Następnie przetniemy trasę Radom – Kozienice i przez Kolonkę, żółtym szlakiem rowerowym, dotrzemy do Mysich Górek. Po pokonani wzniesienia przedostaniemy się do asfaltowej, rzadko uczęszczanej drogi Adolfin – Sokoły. W Sokołach odpoczynek i znów „łapiemy” zielony szlak, którym dotrzemy do Pionek. Ul. Partyzantów pojedziemy w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam „przesiadka” na czarny szlak rowerowy prowadzący do samego Królewskiego Źródła.

Trasa tej edycji Jazdy z Miasta! jest wymagająca i dość trudna. Odradzamy więc zabieranie na wyprawę dzieci, odradzamy także jazdę na rowerach bez przerzutek.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Powrót z wycieczki na własną rękę.

Podczas finału, na polanie w pobliżu Królewskiego Źródła tradycyjne ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego Rodex. Poczęstunek podczas tegorocznych edycji Jazdy! mamy dzięki Piekarni Figiel & Figiel, hipermarketowi E.Leclerc oraz Salonowi Oświetleniowemu Mirat.By wziąć udział w Jeździe z Miasta!, trzeba wysłać SMS-a o treśc „jazda.czerwiec.imienazwisko” na nr 7248. Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo SMS-a zwrotnego. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę!, np. kilku członków rodziny czy kilkoro znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 21 czerwca do godz.10.

W razie sporych opadów Jazdę z Miasta! przełożymy na 29 czerwca.

Radom. Jazda z miasta - Rezerwat Królewskie Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *