[Film] 3:49

3 minuty i 49 sekund …

3 minuty i 49 sekund – tyle czasu potrzebuje młody człowiek na pokonanie skrzyżowania ulic Mireckiego / Reja / Limanowskiego. Dodatkowo, żeby nie było mu za wygodnie po drodze musi nacisnąć 5 guzików. Ile zajmie pokonanie zaledwie 100 metrów osobie w podeszłym wieku?

Przed remontem skrzyżowanie można było pokonać w czasie o połowę krótszym. Czy tak powinna wyglądać promocja ruchu pieszego? Czy wszędzie tak jest? Otóż nie! Są miasta (poza granicami Polski) gdzie ruch pieszy w centrach jest traktowany priorytetowo. Tworzone są specjalne skróty (w Wielkiej Brytanii oznaczone jako "Public footpath"), budowane są mosty i kładki przeznaczone wyłącznie dla pieszych. Na porządku dziennym są badania sprawdzające czy po przebudowie danego skrzyżowania warunki ruchu pieszego nie ulegną pogorszeniu.

Most Milenijny, Londyn

3 minuty i 49 sekund niby niewiele lecz gdy idziemy 3-4 km i takich nieprzyjaznych pieszemu skrzyżowań napotkamy kilka to z pewnością następnym razem wybierzemy samochód. Tylko czy aby na pewno o to CHODZI >>> ?

/PAW/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *