[Rowerem na zakupy] Szkoła Podstawowa nr 34

Miło nam …

Miło nam poinformować, że przed Szkołą Podstawową nr 34 mieszczącym się przy ul. Miłej ustawiono kolejne stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U. Fakt ten tym bardziej nas cieszy, że z inicjatywą wyszła sama szkoła. Jak powiedział wicedyrektor placówki, Marian Giemza, gdy nie było stojaków nie było również rowerzystów, gdy 3 lata temu pojawiły się pierwsze dwa urządzenia od razu zaczęło brakować miejsc, stąd pomysł na montaż kolejnych. Tym samym placówka włączył się do wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej. W jej ramach namawiamy różne instytucje do montażu prawidłowych stojaków rowerowych. Prawidłowych czyli takich, do których można przypiąć ramę roweru a nie tylko koło. Najczęściej takie stojaki mają kształt odwróconej litery U. W sumie przed budynkiem ustawiono 3 stojaków umożliwiających zaparkowanie 6 rowerów. W imieniu uczniów dziękujemy!

Do tegorocznej akcji „Rowerem na zakupy” przyłączyły się następujące instytucje zapewniając w sumie 42 miejsca parkingowe:
– Teatr Powszechny, pl. Jagielloński 15 – 20 miejsc parkingowych (zobacz >>>)
– Cmentarz rzymskokatolicki, ul. Limanowskiego 72 – 6 miejsc parkingowych (zobacz >>>)
– Nowe Planty, ul. Kościuszki 3 – 6 miejsc parkingowych (zobacz >>>) 
– Decathlon, al. Grzecznarowskiego 28 – 10 miejsc parkingowych (zobacz >>>) 
– Szkoła Podstawowa nr 34, ul. Miła 18 – 6 miejsc parkingowych 

W ciągu trzech lat trwania wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej rowerzyści w Radomiu zyskali już 210 miejsca parkingowe!

Radom. Stojaki rowerowe, publiczna szkoła podstawowa nr 34, bicycle parking rack ul. Miła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *