Jazda z miasta! Święto Polskiej Niezapominajki

Na drugą, choć tak …

Na drugą, choć tak naprawdę pierwszą w tym roku „Jazdę z miasta!” zapraszają w niedzielę, 19 maja Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe. Pojedziemy do Jedlni Letnisko na Święto Polskiej Niezapominajki

Pierwsza tegoroczna „Jazda” (kwietniowa) z powodu deszczu nie odbyła się. W związku z tym zachowują ważność zgłoszenia na nią. Kto się nie „zapisywał” na kwietniową edycję a chce pojechać na 19 maja na Święto Polskiej Niezapominajki postępuje zgodnie z procedurą opisana kilka akapitów niżej.

Zbiórka o godz. 10 ale tym razem w zupełnie innym miejscu – przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca. Ruszymy o 10.15. W asyście policjantów z radomskiej drogówki przejedziemy ulicami: 25 czerwca, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Zbrowskiego, Energetyków, Stara Wola Gołębiowska. Po „przecięciu” ul. Potkańskiego wjedziemy w Podleśną i rozstaniemy się z policjantami. Na pierwszej krzyżówce skręcimy w prawo mało uczęszczaną leśną „asfaltówkę” i pojedziemy w kierunku szosy Radom – Kozienice. Znajdującym się, przy trasie mostem pokonamy Pacynkę i skierujemy ponownie w las, by dotrzeć do zielonego szlaku pieszego. Będzie on wyznaczał nam trasę prawie do końca wyprawy. Z „zielonym” pożegnamy się dopiero w okolicach starej strzelnicy. Nie skręcimy – jak prowadzi szlak w prawo, pojedziemy prosto w stronę Kieszka. Gdy dotrzemy do szutru który biegnie żółty szlak rowerowy skręcimy w prawo i pomkniemy w kierunku drogi Radom – Kozienice. Tuż przed szosą odbijemy w prawo, w małą ścieżkę i nią dojedziemy do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko.

Trasa drugiej edycji „Jazdy z miasta!” jest krótka i łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy dość szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W Ośrodku jak zwykle ognisko i upominki od sponsora Salonu Rowerowego Rodex. Poczęstunek podczas tegorocznych edycji „Jazdy” mamy dzięki firmom: Mirat, Piekarni Fogiel & Fogiel, napiekanki.pl, stek.net.pl, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Gepard. Dziękujemy!

Wsparcia przy organizacji cyklu „Jazda z miasta!” udziela nam Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i podległe jej nadleśnictwa.

By wziąć udział w naszej imprezie trzeba wysłać sms o treści (7dni.jazdamaj.imienazwisko) na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo sms-a zwrotnego, który należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Możecie państwo jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 18 maja do godz.10.

Dochód z sms-ów zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

„Jazda z miasta!” odbędzie się, gdyby padał bardzo mały deszcz zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy na 26 maja.

Radom. Jazda z miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *