Wyrwikółki na parking „Parkuj i jedź”?

Poniżej przedstawiamy…

Poniżej przedstawiamy kolejne pismo naszego stowarzyszenie, tym razem skierowane do Kolei Mazowieckich:

Dotyczy budowy parkingu „Parkuj i jedź” w Radomiu

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie parkingu „Parkuj i jedź” w Radomiu
i upublicznieniem dokumentacji technicznej wnioskujemy, aby stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U były obligatoryjne a nie alternatywne w stosunku do stojaków wyrwikółek. Zachodzi uzasadniona obawa, że wykonawca w celu obniżenia kosztów i uniknięcia problemów z montażem oraz mając możliwość wyboru zdecyduje się na nie zalecany przez organizacje rowerowe typ stojaków.

Podczas dwukrotnych rozmów telefonicznych przedstawicieli Bractwa Rowerowego z pracownikami Kolei Mazowieckich otrzymaliśmy zapewnienie, że stojaki typu odwrócone U zostaną zamontowane w Radomiu. Stanowisko Spółki zostało potwierdzone w rozmowie rzecznika Kolei Mazowieckich z dziennikarką Gazety Wyborczej oraz na portalu internetowym InfoBike (http://infobike.pl/text.php?id=39830).

Ponownie pragniemy zwrócić uwagę, że jedynie stojaki typu odwrócone umożliwiają przypięcie rowerów dowolnego typu – składaków, miejskich z koszykami, szosowych czy górskich – niezależnie od rozmiaru ramy, szerokości opony czy kształtu kierownicy. Rower pozostawiony w stojaku typu wyrwikółka jest niestabilny – podmuch wiatru czy przypadkowe trącenie może wywrócić rower i skrzywić koło. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie da się do niego wstawić rowerów o grubych oponach czy z hamulcami tarczowymi.

Fragment dokumentacji projektowej (całość >>>)

Radom. Wyrwikółki na prakingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *