Jazda z miasta! Ruszamy 12 kwietnia

Siedem rowerowych …

Siedem rowerowych wypadów – głównie do Puszczy Kozienickiej, co miesiąc inna trasa i miejsce zakończenia, do pokonania łącznie ok. 700 km – w niedzielę, 12 kwietnia zaczynamy cykl Jazda z Miasta! 2015. Zapraszają Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy „Rodex” i Bractwo Rowerowe

Wyprawa otwierająca cykl będzie miała finał we Wsoli, w Muzeum Witolda Gombrowicza i mieszany, terenowo-szosowy charakter. W pierwszej części pojedziemy ścieżkami Puszczy Kozienickiej, w drugiej szosą przez Kozłów, Wojciechów i Owadów. Trasę najłatwiej będzie pokonać rowerem MTB, krosowym lub trekingowym. Rower miejski to nie najlepszy wybór.

Spotykamy się o godz. 10 za starym młynem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. Dojazd na miejsce zbiórki ulicami Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd i za nim skręcamy w prawo, w drogę do Dąbrowy Kozłowskiej. Tu – zbiórka.

O godz. 10.15 ruszamy w trasę. Przez Kozłowskie Komorniki dojedziemy do zielonego szlaku rowerowego, wiodącego na Wielką Górę. Na szczyt wjeżdżać nie będziemy. Z „zielonego” skręcimy w lewo, w wygodną szutrówkę, łączącą Kozłów z Kieszkiem. Podążymy do Kozłowa na leśny parking. Tam odpoczniemy i ruszymy szosą w stronę Wojciechowa. Z zachowaniem zasad ruchu drogowego, powoli i ostrożnie będziemy musieli przeciąć trasę Radom – Brzóza i po minięciu krzyżówki przemieścić się przez Owadów aż do Wsoli – do Muzeum Witolda Gombrowicza.

W muzeum, jak zwykle, ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego „Rodex”.

Poczęstunek podczas tegorocznych edycji Jazdy! mamy dzięki Piekarni Fogiel & Fogiel, Zakładowi Masarskiemu „Czapla” i Salonowi Oświetleniowemu „Mirat”.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wysłać SMS o treści „jazda.kwiecien.imienazwisko” na nr 7248. Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo SMS zwrotny. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę!, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 11 kwietnia do godz. 10.

Jazda z Miasta! nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Przełożymy ją wówczas na 19 kwietnia.

Harmonogram tegorocznych Jazd z Miasta!
12 kwietnia – jesteśmy poza Puszczą Kozienicką – Muzeum Witolda Gombrowicza
24 maja – finał w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisko na Święcie Polskiej Niezapominajki
21 czerwca – finał wycieczki w rezerwacie Królewskie Źródło
19 lipca – jesteśmy poza Puszczą Kozienicką w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
23 sierpnia – finał w Przejeździe, parking leśny vis-á-vis szkółki leśnej
20 września – finał Pionki, siedziba Nadleśnictwa Kozienice
18 października – finał w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisko

Radom. Jazda z miasta! Gombrowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *