Rowerowe lekcje w rowerowej szkole – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – 30.09.2014

Pakiety edukacyjne, …

Pakiety edukacyjne, prezentacja interaktywnych narzędzi internetowych oraz prezentacja praktycznych zajęć doskonalenia jazdy rowerem, to część programu warsztatów, które odbędą się we wtorek 30 września w Radomiu. W ramach ogólnopolskiego projektu Bractwo Rowerowe oraz Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zapraszają na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli „Rowerowe lekcje w rowerowej szkole”. Spotkanie odbędzie się w MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowej 1 w godz. 16:00-19:00. Zapraszamy do zapisów!

Program spotkania:

  1. Prezentacja głównych założeń projektu w kontekście współczesnych wyzwań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa ruchu (rzeczywiste przyczyny wypadków a stereotypy, konieczność udoskonalenia systemu nauczania w szkołach).
  2. Prezentacja oferty projektu – co szkoła i nauczyciel mogą zyskać.
  3. Omówienie zasad konkursu „Rowerowa szkoła”, prezentacja interaktywnych narzędzi internetowych wykorzystywanych w projekcie (rejestracja szkoły, uczniów i zamieszczanie relacji z działań) oraz przykładów możliwych działań prorowerowych w szkołach (możliwość krótkich prezentacji liderów dokonań lokalnych liderów rowerowych).
  4. Szczegółowe omówienie pakietu edukacyjnego „Rowerowa szkoła”: prezentacja scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych.
  5. Prezentacja interaktywnego narzędzia do przeprowadzenia audytu rowerowego szkoły (jak przeprowadzić audyt szkoły i uzyskać certyfikat szkoły przyjaznej rowerom).
  6. Prezentacja praktycznych zajęć doskonalenia jazdy rowerem.
  7. Pytania i odpowiedzi.

Czas trwania: 4 godziny lekcyjne. Udział w spotkaniu będzie potwierdzony certyfikatem. 

Spotkanie odbędzie się 30 września (wtorek) w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu przy ul. Parkowej 1 w godz. 16:00-19:00. 

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać pisząc na adres: rowerowa.szkola.radom@gmail.com 

Kontakt:Tel. 506-977-545
rowerowa.szkola.radom@gmail.com 

Strona internetowa projektu: www.rowerowaszkola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *