Bezpiecznie omijać czy rozdawać kamizelki?

Wiosna coraz bliżej! …

Wiosna coraz bliżej! Widać to nie tylko po zmieniającej się pogodzie, ale również po rosnącym udziale rowerzystów poruszających się po radomskich ulicach. Zapewne niedługo i policja obudzi się ze snu zimowego i rozpocznie kolejną już akcję polegającą na wciskaniu odblaskowych kubraczków rowerzystom (zobacz >>>). My jednak zachęcamy stróżów prawa do zajęcia się rzeczywistymi problemami wynikającymi z analizy Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (zobacz >>>) a nie urojonymi zagrożeniami. Jest skąd brać przykład! Poniższy film pokazuje jak policja w San Antonio (USA) sprawdza działanie przepisów, dotyczących mijania rowerzystów i pieszych.

Przypominamy, że według polskiego prawa, kierowca ma obowiązek:

Art. 24 2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

Dodamy, że w 2011 roku czytelnik naszego bloga skierował pismo do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zawierające pytanie między innymi o liczbę wystawionych mandatów za wykroczenia wynikające z nieprzestrzegania w/w przepisu. Odpowiedzi nie otrzymał do dziś…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *