II Jazda z miasta! Rowery i niezapominajki

Rowery i …

Rowery i niezapominajki. Na drugą w tym roku Jazdę z Miasta! zapraszają w niedzielę, 20 maja Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe. Pojedziemy do Jedlni Letnisko na Ogólnopolskie Święto Polskiej Niezapominajki

Radom. Jazda z miasta!

Spotykamy się o godz. 10 na skraju Puszczy Kozienickiej, tam gdzie przed laty znajdował się Dom Nadziei Monaru. Dojazd w to miejsce od strony Gołębiowa i oś. XV-lecia: ul. Zbrowskiego, Energetyków, Nową Wolą Gołębiowską; po przecięciu ul. Potkańskiego należy jeszcze kilkadziesiąt metrów pojechać Nową Wolą w kierunku lasu. Tam jest spora polana i na niej już wielokrotnie odbywały się nasze zbiórki.

Ruszamy o 10.15. Szeroką, leśną drogą pojedziemy w kierunku szosy Radom – Kozienice, by znajdującym się przy trasie mostem pokonać Pacynkę. Po przeprawieniu się przez rzekę wrócimy asfaltową, mało uczęszczaną drogą na zielony szlak pieszy. Będzie on wyznaczał nam trasę prawie do końca wyprawy. Z „zielonym” pożegnamy się dopiero w okolicach starej strzelnicy. Pojedziemy równolegle do niej, drogą prowadzącą do Kieszka. Gdy dotrzemy do asfaltówki, skręcimy w prawo na żółty szlak rowerowy. Poprowadzi nas w kierunku drogi Radom – Kozienice. Tuż przed szosą odbijemy w prawo, w małą ścieżkę i nią dojedziemy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko. Trasa drugiej edycji Jazdy z Miasta! jest krótka i łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy dość szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W OEEiIE jak zwykle ognisko i upominki od sponsora Salonu Rowerowego Rodex. Kiełbaski ufundowały: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Sadełko” oraz Biuro Prawno-Windykacyjne Experts Inkasso. Chleb dostarczył znany radomski piekarz – Jarosław Gajda, a tacki, sztućce, keczup i musztardę ufundowała firma Mirat.

UWAGA! W tym roku zmieniliśmy zasady rejestracji uczestników Jazdy. Przypominamy: by wziąć udział w naszej imprezie, wystarczy wysłać SMS na nr 7248 o treści (7dni.jzm. imienazwisko). Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo SMS zwrotny, który należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Jest więc konieczne, by zabrać na Jazdę z Miasta! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS -a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Możecie państwo jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na państwa SMS-owe zgłoszenia czekamy do piątku, 18 maja do godz.15.

Dochód z SMS-ów zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Wyprawa odbędzie się, gdyby padał mały deszcz. Jeśli opady będą spore, rezygnujemy z wyjazdu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *