Są światła przy wiadukcie na Słowackiego!

W czwartek w …

W czwartek w godzinach popołudniowych została zamontowana sygnalizacja świetlna przy feralnym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Nowogordzkiej. Pojawienie się w tym miejscu świateł to efekt kilkunastomiesięcznej walki mieszkańców Radomia, mediów i Bractwa Rowerowego. Dzięki dobrej współpracy zarówno z nową dyrekcją MZDiK jak i z radnymi udało się nam zorganizować posiedzenie komisji bezpieczeństwa Rady Miejskiej. W efekcie czego zablokowaliśmy pomysły m.in. policjantów (zobacz >>>) zmierzający do likwidacji przejścia. Dla przeciwników ważniejsze było ograniczenie rzekomej płynności ruchu samochodów niż zdrowie i życie pieszych.

Radom. Montaż sygnalizacji dla pieszych na ul. Słowackiego

Ponieważ sygnalizacja w tym miejscu to nowość apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie ostrożności podczas pokonywania tego miejsca. Szczególna prośba do pieszych, aby w pierwszych dniach od uruchomienia nie ufali w magię zielonego sygnału zezwalającego na wejście na zebrę. Wielu kierowców jeździ na pamięć i może ignorować nadawane przez wyświetlacze sygnały.

Radom. Montaż sygnalizacji dla pieszych na ul. Słowackiego

Walka o bezpieczeństwo na ulicy Słowackiego za nami. Niestety coraz częściej w Radomiu dochodzi do likwidacji przejść dla pieszych. Jest to szczególnie niedopuszczalne w śródmieściu, gdzie ruch pieszych powinien być traktowany priorytetowo. W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat zlikwidowano pasy m.in. na ulicy Malczewskiego przy Rektoracie Politechniki, wokół Galerii Słonecznej, Limanowskiego przy drugim wejściu na cmentarz. Niejednokrotnie likwidację argumentowano poprawą bezpieczeństwa. Niestety policyjne statystyki przeczą temu. Przykładem niech będzie zniesienie przejścia przy skrzyżowaniu 25 Czerwca / Skłodowskiej. Przejścia nie ma, kolejne jest ‚tylko’ 130 metrów dalej, są barierki, a mimo to nadal dochodzi do potrąceń w tym śmiertelnych (zobacz >>>). Zmieniła się jedynie wina – z kierowcy na pieszego. Tylko czy o to chodziło?

Materiały (filmy, pisma, listy) dzięki, którym udało się osiągnąć sukces, dostępne są pod adresami:
http://bractworowerowe.blox.pl/2011/01/List-Przejscia-na-ulicy-Slowackiego.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2011/02/Przejscie-na-Slowackiego-Zielone-Mazowsze-jest-z.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2009/11/Film-Jak-poprawic-bezpieczenstwo-pieszych-na.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2010/09/FILM-Slowackiego-czyli-co-z-fotoradarem.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2010/12/FILM-Tresura-pieszych-na-ulicy-Slowackiego.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2010/12/FILM-Bezpieczenstwo-pieszych-na-ulicy-Slowackiego.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2009/07/Pieszy-twoj-wrog.html
http://bractworowerowe.blox.pl/2011/03/Dzis-Godzina-1600-spotkanie-w-sprawie-przejscia.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *