[FILM] ul. Żeromskiego – akcja Straży Miejskiej

Wraz z oddaniem po …

Wraz z oddaniem po remoncie dolnego odcinka ul. Żeromskiego zmieniła się organizacja ruchu kołowego w tym rejonie miasta. Od 22 grudnia na części ul. Traugutta i Żeromskiego mogą poruszać się wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, rowerzyści, taksówkarze oraz mieszkańcy.

 Radom, ul. Traugutta

Od tego czasu trwa też zabawa w kotka i myszkę pomiędzy policjantami, strażnikami miejskimi a kierowcami. Wydaje się, że zmasowany atak służb porządkowych powoli przynosi efekty. Poniżej zdjęcie z przed kilku dni…
 
Radom, ul. Żeromskiego

…oraz film z dzisiejszego dnia, jak widać na chodniku już nikt nie stoi, za to w ciągu kilku minut znalazło się kilkudziesięciu chętnych do skorzystania ze skrótu przez ul. Żeromskiego. Ich zapały szybko ostudził przejeżdżający tamtędy patrol Straży Miejskiej.
 

PS. 
Całego zamieszania można było uniknąć. Podczas przebudowy placu Kazimierza stowarzyszenie Kocham Radom zaproponowało zmianę lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej. Koncepcja była prosta: cała ul. Żeromskiego deptakiem, na ul. Lekarskiej ruch dwukierunkowy dla autobusów, przystanki obsługujące do tej pory ul. Żeromskiego zlokalizowane na pl. Kazimierza. Dzięki temu rozwiązaniu unikamy absurdalnego oddalenia pary przystanków od siebie (ul. Lekarska kierunek dworzec kolejowy, ul. Żeromskiego kierunek pl. Jagielloński) oraz zyskujemy bardzo dobrą obsługę komunikacją miejską zarówno Rynku jak i ul. Żeromskiego. 
 
Radom, pl. Kazimierza propozycja Kocham Radom

/PAW/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *