Jazda z miasta! Królewskie Źródła 1

To najbardziej …

To najbardziej wymagająca z cyklu naszych wypraw – w niedzielę, 18 czerwca, pojedziemy do Rezerwatu Królewskie Źródła. Zapraszają Salon Rowerowy „Rodex”, „Gazeta Wyborcza” i Bractwo Rowerowe.

 

Królewskie Źródła dzieli od Radomia około 30 km. W obie strony przyjdzie zatem przejechać każdemu z uczestników ponad 70 km. Trzeba też pamiętać, iż końcowa część trasy jest piaszczysta. Jeśli dodamy do tego temperaturę, można być pewnym, że łatwo nie będzie.

Absolutnie odradzamy zabieranie na wycieczkę dzieci, odradzamy też jazdę na rowerach, w których nie ma możliwości doboru przełożeń, czyli mówiąc prościej – nie ma przerzutek.

Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce zbiórki, trzeba się dostać na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo, w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy aż do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd, a za nim skrzyżowanie z drogą asfaltową. Skręcamy na nim w prawo. I to miejsce naszego spotkania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy.

Pojedziemy w stronę tartaku. Przy nim skręcimy w prawo. Asfaltową drogą dotrzemy do szutru, który pokrywa się z zielonym szlakiem pieszym. Skręcimy w lewo i „zielony” poprowadzi nas do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Następnie przetniemy trasę Radom–Kozienice i przez Kolonkę żółtym szlakiem rowerowym dotrzemy do Mysich Górek. Po pokonaniu wzniesienia przedostaniemy się do asfaltowej, rzadko uczęszczanej drogi Adolfin–Sokoły. W Sokołach odpoczynek. Potem szutrem przy ogródkach działkowych dotrzemy do Pionek. Ulicą Partyzantów pojedziemy w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam przesiadka na czarny szlak rowerowy prowadzący do samych Królewskich Źródeł.

Na polanie przed rezerwatem jak zwykle ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego „Rodex”.

Na trasie będą nas wspierać cykliści z klubu Orkan przy radomskim PTTK.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Jak zgłosić uczestnictwo w wycieczce? Trzeba wysłać SMS pod numer 7155 o treści GWR(kropka)JAZDA(kropka)imię i nazwisko, np. GWR.JAZDA.Jan Kowalski. Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo SMS zwrotny. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę z miasta!” telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę…” kilku członków rodziny czy znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do piątku, 16 czerwca, do północy.

Powrót z wycieczki na własną rękę.

„Jazda z miasta!” nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. Przełożymy ją o tydzień, na 25 czerwca.

Radom. Jazda z miasta

Pielgrzymka rowerowa. Radom – Jasna Góra

Zapraszamy do udziału…

Zapraszamy do udziału w najstarszej pielgrzymce rowerowej wyruszającej z Radomia!

IX Radomska Pielgrzymka Rowerowa
Radom – Jasna Góra
5-8 lipca 2017 r.

Organizator, zapisy:
Maciej Kopyt, tel.: 785 068 312

Trasa (210 km):
Radom – Stąporków – Secemin – Jasna Góra
Na trasie noclegi w warunkach turystycznych, ostatnia nocleg w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie 

Opłata: 120 zł (zawiera przewóz bagażu, ubezpieczenie, nocleg)

Patronat:
Przewodniczący rady dsMigracji, Turystyki i Pielgrzymek bp Krzysztof Zadarko
Z-ca wójta Gminy Kowala Dariusz Bulski 
Bractwo Rowerowe

Regulamin, kupon zgłoszeniowy >>>
Trasa pielgrzymki na mapach Google >>>

Radom - Częstochowa. IX Pielgrzymka

Sienna i Grzybowska bez T-22

Poprosiliśmy MZDiK o …

Poprosiliśmy MZDiK o kolejne ułatwienie, tym razem na os. Nad Potokiem, niestety dostaliśmy odpowiedź odmowną. Poniżej korespondencja z Zarządem Dróg:

W nawiązaniu do rozwiązania zastosowanego przez MZDiK na ul. Mącznej, gdzie pod znakiem D-4a „Droga bez przejazdu” dodali Państwo tabliczkę T-22 „Nie dotyczy rowerów” wnosimy o podobne rozwiązanie na ul. Grzybowskiej oraz ul. Siennej. Podobnie jak w przypadku ul. Mącznej obie ulice kończą się mostem. Na zakończeniach ulic prosimy o obniżenie krawężników w celu umożliwienia wjazdu rowerem na kładki. W razie potrzeby na odcinkach przy Potoku Północnym prosimy o zastosowanie kombinacji znaków C-16/T-22.

Radom. Sienna. Zdjęcie: Google SV

 Radom. Sienna. Zdjęcie: Google SV

W odpowiedzi na pismo przesłane drogą elektroniczną, dotyczące prośby o dodanie tabliczki T-22 („Nie dotyczy rowerów”) pod znakiem informacyjnym D-4a („droga bez przejazdu”) na ul. Grzybowskiej oraz Siennej Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że parametry techniczne istniejących chodników nie pozwalają na wyznaczenie ciągów pieszo-rowerowych (zbyt mała szerokość). Ze względu na zły stan techniczny kładek dopuszczenie ruchu rowerowego mogłoby generować duże niebezpieczeństwo dla rowerzystów. Informujemy również, że w planie budżetowym na obecny rok nie jest przewidziana modernizacja w/w ciągów pieszych. W związku z powyższym wniosek zostaje rozpatrzony negatywnie.

Michałów – śródmieście. Trasa alternatywna

Z uwagi na brak …

Z uwagi na brak kluczowego odcinka drogi dla rowerów wzdłuż ul. Chrobrego na odcinku od ul. 11 Listopada do pl. Jagiellońskiego zwróciliśmy się do MZDiK z wnioskiem o zalegalizowanie i uczytelnienie trasy alternatywnej prowadzącej przez ulice Miłą i Staszica. Nasz wniosek obejmuje dodanie 4 sztuk tabliczek T-22 „Nie dotyczy rowerów” pod znakami B-2 „Zakaz wjazdu wszelkich pojazdów”, D-4a „Droga bez przejazdu” oraz B-22 „Zakaz skrętu w prawo”, korekcie krawężnika przy Urzędzie Miejskim i oznakowania poziomego na kilku metrowym fragmencie jezdni ul. Kilińskiego.

Przebieg trasy po wprowadzeniu stosownego oznakowania: 
Droga rowerowa wzdłuż ul. Chrobrego kończy się na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Po przekroczeniu skrzyżowania po stronie Komendy Wojewódzkiej Policji kierujemy się przez parking sklepu Aldik w stronę ul. Sowińskiego w którą skręcamy w lewo i zaraz w prawo – w ul. Miłą. Jadąc prosto przecinamy dwa skrzyżowania z Kusocińskiego i Struga kierując się w stronę 10 piętrowca, który omijamy po prawej stronie. Tuż za nim skręcamy najpierw w lewo a później w prawo w ul. Staszica, którą jedziemy w kierunku Urzędu Miejskiego pokonując po drodze skrzyżowania z ul. Kelles-Krauza. Zaraz za wyniesionym przejściem dla pieszych skręcamy w lewo na parking, by na jego końcu ponownie skręcić w lewo i dojechać do deptaka na ul. Żeromskiego. 

Radom. Michałów - śródmieście

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada

Radom. Chrobrego / 11 Listopada