Traugutta. Najbardziej rowerowa ulica w Radomiu

Ulica Traugutta …

Ulica Traugutta wszystkim rowerzystom kojarzy się z kultowym sklepem Huragan. To tu dzisiejsi 30 latkowie (i starsi) przychodzili po swój pierwszy rower. Kojarzy się również z PTTK i z rajdami rowerowymi organizowanymi przez to Towarzystwo. Od niedawna ulica zyskuje również różnego rodzaju ułatwienia rowerowe. Pierwszym był kontrapas oraz zakaz ruchu nieobejmujący rowerzystów na odcinku przy ul. Żeromskiego, nieco później dołączyły stojaki w kształcie odwróconej litery U – nie tylko w pasie drogowym, ale również np. przed LO im. Czachowskiego. Z kolei w zeszłym tygodniu pojawiła się nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Narutowicza i Piłsudskiego:

[…]Do tej pory na tym odcinku Traugutta była wymalowana tylko linia osiowa. Przed korektą były tu jednak dość szerokie pasy ruchu, więc dokonaliśmy ich podziału. Dopuściliśmy również dla autobusów i rowerzystów przejazd przez skrzyżowanie z Piłsudskiego prawym pasem, informuje o tym nowy znak F-10 – mówi rzecznik prasowy MZDiK[…] (www.cozadzien.pl)

Radom. Ulica Traugutta, rower i autobus na wprost

Szkoda tylko, że przy okazji tej „korekty” powstała podwójna linia ciągła tuż za wysepką. Tym samym wyjeżdżając z Moniuszki nie da się już zawrócić w kierunku Narutowicza.

Radom. Brak zawrotki umożliwiającej skręt w ul. Narutowicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *