Jazda do Orońska wraz z głosowaniem na wnioski rowerowe

Na pierwszą z …

Na pierwszą z wakacyjnych Jazdę z Miasta! – do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku – zapraszają w niedzielę, 20 lipca: Salon Rowerowy Rodex, Bezpłatny Tygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe

Dawno razem nie jeździliśmy… A to za sprawą czerwcowej aury, która – przypomnijmy – dwukrotnie spłatała nam figla. 22 czerwca musieliśmy zawracać w pół drogi z „płynącej” deszczem Puszczy Kozienickiej. Tydzień później w niedzielny poranek, kilka minut po godz. 9, kiedy każdy z uczestników rusza z domu na miejsce zbiórki, z nieba popłynęła ściana deszczu. Wprawdzie zebrało się nas nieco ponad 20 osób, jednak w obliczu ponad 70 zgłoszonych zdecydowaliśmy się odwołać imprezę.

Mamy nadzieje, że aura na tę Jazdę! będzie łaskawsza i w pierwszym terminie uda się zrealizować wycieczkę.

Spotykamy się o godz. 10 przed siedzibą Salonu Rowerowego Redex przy ul. Wierzbickiej 26/44. Ruszamy o godz. 10.15. Do pokonania będziemy mieli ok. 25 km, w zdecydowanej większości asfaltem.

W towarzystwie policjantów z drogówki, ul. Wierzbicką pojedziemy w stronę osiedla Południe. Przed Południem II odbijemy w ul. Warsztatową. Miniemy zakłady ITM i na rozjeździe dróg skręcimy w lewo. Następnie przekroczymy linię kolejową do Tomaszowa nad Pilicą, a po kilkuset metrach dotrzemy do linii kolejowej do Skarżyska. Przed nią odbijemy w prawo i pojedziemy przez Ludwinów.

Przy przejeździe kolejowym odbijemy lekko w prawo i pomkniemy prosto – aż droga się skończy, osiągając trakt Krychnowice – Kowala. Przekroczymy tory linii skarżyskiej. Za zieloną tablicą „Kowala Kolonia” czeka nas łagodny podjazd. Na wierzchołku wzniesienia – na horyzoncie – będzie można spostrzec pasmo wzgórz zwane Garbem Gielniowskim.

Za łukiem drogi przywita nas znak „Kowala” i ostry podjazd, który przyjdzie nam pokonać – 400 metrów do przodu i ponad 20 do góry. Na szczycie górki jest kościół św. Wojciecha, a vis’a’vis zaczyna się droga gruntowa. Tu odpoczniemy. Po chwili wytchnienia ruszymy szutrówką w las. Za lasem do Orońska już cały czas prosto. Miniemy Załawie, znowu przekroczymy linię kolejową do Skarżyska. Przez piękny krajobrazowo obszar dotrzemy do Orońska. Przetniemy „siódemkę” i pomkniemy dalej prosto do Centrum Rzeźby Polskiej.

W muzeum, jak zwykle na finał, ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego Rodex. Poczęstunek podczas tegorocznych edycji Jazdy! mamy dzięki Piekarni Figiel & Figiel, hipermarketowi E. Leclerc oraz Salonowi Oświetleniowemu Mirat.

By wziąć udział w Jeździe z Miasta!, trzeba wysłać SMS-a o treści „jazda.lipiec.imienazwisko” na nr 7248. Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo SMS-a zwrotnego. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę!, np. kilku członków rodziny czy kilkoro znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 19 lipca do godz.10.

Przypominamy, iż zachowują ważność SMS-owe zgłoszenia z czerwca!

Jazda z miasta! odbędzie się, gdyby padał bardzo mały deszcz zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy na 27 lipca.

Powrót z imprezy – we własnym zakresie.

Zagłosuj na drogi rowerowe!

Przed Jazdą z Miasta! będzie można oddać głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015. W godz. 9.30-10.15 przed Salonem Rowerowym Rodex zostanie ustawiona urna. Po okazaniu dowodu osobistego będzie można zagłosować m.in. na remont drogi rowerowej wokół zalewu na Borkach czy na dokończenie brakujących fragmentów tras rowerowych w innych dzielnicach Radomia.

Radom. Jazd z miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *