Jazda z miasta! Święta Polskiej Niezapominajki

Na drugą w tym roku …

Na drugą w tym roku „Jazdę z miasta!” i obchody Święta Polskiej Niezapominajki do Jedlni Letnisko zapraszają w niedzielę, 18 maja Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex, Bractwo Rowerowe i leśnicy

Zbiórka o godz. 10 przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca. Ruszymy o 10.15. W asyście policjantów z drogówki przejedziemy ulicami: 25 czerwca, Struga, Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską do ul. Potkańskiego. Po jej „przecięciu” wjedziemy w ul. Podleśną i rozstaniemy się z policjantami. Na pierwszej krzyżówce skręcimy w prawo mało uczęszczaną leśną „asfaltówkę” i pojedziemy w kierunku szosy Radom – Kozienice, by znajdującym się, przy trasie mostem pokonać Pacynkę. Zaraz za mostem skierujemy się ponownie w las (w lewo), by dotrzeć do zielonego szlaku pieszego. Będzie on wyznaczał nam trasę aż do starej strzelnicy. Tam, nie skręcimy – jak prowadzi szlak w prawo, tylko pojedziemy prosto w stronę Kieszka. Gdy dotrzemy do szutrówki, którą biegnie żółty szlak rowerowy skręcimy w prawo i pomkniemy w kierunku drogi Radom – Kozienice. Tuż przed szosą odbijemy w prawo, w małą ścieżkę prowadzącą do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko.

Trasa drugiej edycji „Jazdy z miasta!” jest krótka i łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W Ośrodku jak zwykle ognisko i upominki od sponsora Salonu Rowerowego Rodex.

Podczas obchodów w namiocie Rodex będzie można obejrzeć sporo ciekawych, zaawansowanych technologicznie rowerów. Zaprezentujemy niemal wszystko, co w dziedzinie bicykli terenowych dzieje się na rynku – „trekkingi”, krossówki, rowery z pełnym zawieszeniem typu enduro oraz MTB XCM.

By wziąć udział w „Jeździe z miasta!” trzeba wysłać sms o treści „7dni.jazdamaj.imienazwisko” na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo sms-a zwrotnego. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 17 maja do godz.10.

„Jazda z miasta!” odbędzie się pod warunkiem niezłej pogody (nawet gdyby padał bardzo mały deszcz, zapowiadający się na przejściowy). Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy na 25 maja.

Radom. Jazd z miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *