Jazda z miasta! Ruszamy 28 kwietnia

Błoto zalepiające …

Błoto zalepiające koła, rujnujące napęd, czyniące jazdę mało przyjemną – to przyczyna zmiany terminu pierwszej w tym roku Jazdy z Miasta! Na leśny parking przy Jastrzębiej Drodze w pobliżu Zadobrza pojedziemy dopiero za tydzień, 28 kwietnia.

Planowaliśmy ruszyć 21 kwietnia, jednak rekonesans po Puszczy Kozienickiej przesądził, iż poczekamy do przyszłej niedzieli. Ale i tak, za tydzień, uczestnicy muszą liczyć się z błotem, choć mamy nadzieję, że nie będzie ono tak uciążliwe jak w mijającym tygodniu.

28 kwietnia spotykamy się tradycyjnie o godz. 10 za starym młynem na Pacynce w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy aż do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest stary zniszczony młyn. Po minięciu tej budowli pilnujemy pierwszego asfaltowego zjazdu w prawo z drogi do Kozłowa. Właśnie na tym mało uczęszczanym zjeździe się spotykamy. Czekamy kwadrans i o godz. 10.15 ruszamy. Będzie więcej niż jeden przewodnik – zapewne ucieszy to tych, którzy preferują nieco wolniejszą jazdę.

Trasa, to w jedną stronę około 25 km. W większości będziemy jechać szerokimi, leśnymi drogami publicznymi, więc wyprawę należy uznać za łatwą.

Najpierw pojedziemy asfaltem w kierunku Komorników Kozłowskich. Przy tartaku skręcimy w prawo. Mało uczęszczana asfaltowa droga między lasem a polami doprowadzi nas do szutru krzyżującego się z zielony szlakiem rowerowym. Nie skręcimy jednak w „zielony”, pojedziemy prosto w stronę leśniczówki. Kilkadziesiąt metrów przed nią skierujemy się w stronę zielonego szlaku rowerowego. Nim dotrzemy w pobliże Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko. Na polanie tuż przed placówką zrobimy przerwę na odpoczynek i po około kwadransie ruszymy kierując się w stronę Zadobrza. Trasę będzie nam wyznaczał – aż do parkingu leśnego przy Jastrzębiej Drodze – żółty szlak rowerowy. A tu już kres naszej wycieczki i ognisko z kiełbaskami.

Poczęstunek w tym roku mamy dzięki firmom: Mirat, Piekarni Fogiel & Fogiel, napiekanki.pl, stek.net.pl, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Gepard. Dziękujemy!

Tak jak w ubiegłym roku, wsparcia przy organizacji tegorocznego cyklu „Jazda z miasta!” udziela nam Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i podległe jej nadleśnictwa. Drewno na ognisko podczas pierwszej edycji mamy dzięki Nadleśnictwu Radom.

Podczas ogniska tradycyjnie będą upominki od Salonu Rowerowego Rodex.

By wziąć udział w naszej imprezie trzeba wysłać sms o treści (7dni.28jzm.imienazwisko) na nr 7248. koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo sms-a zwrotnego, który należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Możecie państwo jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 27 kwietnia do godz.10.

Dochód z sms-ów zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

„Jazda z miasta!” odbędzie się, gdyby padał mały deszcz zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy.

Powrót z wyprawy na własną rękę.
Radom. Jazda z miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *