Skrzyżowanie al. Grzecznarowskiego i ul. Białej

Poniżej przedstawiamy…

Poniżej przedstawiamy treść pisma skierowanego do Prezydenta oraz MZDiK dotyczącego drogi rowerowej w skrzyżowaniu al. Grzecznarowskiego i ul. Białej

W nawiązaniu do planów przebudowy skrzyżowania al. Grzecznarowskiego i ul. Białej wnosimy o zaprojektowanie i wykonanie asfaltowej drogi rowerowej również po południowej stronie al. Grzecznarowskiego na odcinku od ul. Białej do krańca opracowania.

Z przeprowadzonej wizji lokalnej wynika, że jest wystarczająca ilość miejsca na tę inwestycję. Wnioskowana droga rowerowa umożliwi między innymi mieszkańcom Glinic dotarcie do pływalni>>> budowanej przy ul. Radomskiego. Ponadto przebieg taki jest zgodny z koncepcją trasy N-S wykonanej przez Miejską Pracownię Urbanistyczną.

Radom. Skrzyżowanie al. Grzecznarowskiego i ul. Białej

Radom. Al. Grzecznarowskiego

Radom. Al. Grzecznarowskiego

Radom. Al. Grzecznarowskiego

Prosimy również aby podobnie jak na dolnym odcinku al. Grzecznarowskiego droga rowerowa była nadrzędna w stosunku do wjazdów bramowych oraz aby była wyniesiona w stosunku do chodnika:

Radom. Przekrój drogi dla rowerów

Ponadto zwracamy uwagę na umiejscowienie przycisków wzbudzających sygnalizację dla rowerzystów – słupki powinny być umieszczone również przy drodze rowerowej. Oraz na odpowiednie wyłukowanie w rejonie skrzyżowania.

 

/PAW/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *