Droga rowerowa wokół Południa

Na zlecenie …

Na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej Południe powstaje projekt remontu chodników oraz budowy drogi rowerowej wokół osiedla. Projekt przewiduje wiele ciekawych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo użytkowników. Powstaną między innymi wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów oraz nastąpi fizyczna segregacja poprzez podniesienie chodnika w stosunku do drogi rowerowej. Projektant proponuje również, aby nie tylko ścieżka, ale również chodnik był wykonany z asfaltu. Dlaczego? Doskonale to widać na al. Grzecznarowskiego – wygodna i równa nawierzchnia drogi rowerowej zachęca pieszych (szczególnie tych z wózkami dziecięcymi) do spacerowania po niej. Nic dziwnego skoro na nowym chodniku z kostki wózek z maluchem wpada w wibracje.

Duże brawa dla władz Spółdzielni za podjęcie tematu oraz firmy Dakar z Radomia za rewelacyjny projekt. Duże brawa dla zarządu miasta za zapowiedź sfinansowania remontu.

Poniżej mapa oraz fragmenty dokumentacji projektowej. Długość trasy około 3 km, ścieżka będzie przebiegać ulicami: Czarnoleską, Sycyńską oraz Wierzbicką.

/PAW/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *