Fundujemy stojaki dla cmentarza

Miło nam …

Miło nam poinformować, że na cmentarzu rzymskokatolickim na ulicy Limanowskiego ustawiono stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U. Tym samym parafia która zarządza nekropolią włączyła się do wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej (zobacz >>>). W jej ramach namawiamy różne instytucje do montażu prawidłowych stojaków rowerowych. Prawidłowych czyli takich, do których można przypiąć ramę roweru a nie tylko koło. Najczęściej takie stojaki mają kształt odwróconej litery U.

Tym razem akcja była nietypowa ponieważ fundatorami stojaków zostało Bractwo Rowerowe oraz producent urządzeń Pana Józef Wydra. Wspólnie z opiekunem cmentarza księdzem Piotrem Zamarią ustaliliśmy, że stojaki zostaną zamontowane przy wejściu głównym od strony ulicy Limanowskiego. Mamy również deklarację, że po wybudowaniu nowego budynku kancelarii od strony ulicy Dębowej tam też zostaną ustawione kolejne urządzenia.

Do tegorocznej akcji „Rowerem na zakupy” przyłączyły się następujące instytucje zapewniając w sumie 26 miejsc parkingowych:
– Teatr Powszechny, pl. Jagielloński 15 – 20 miejsc parkingowych (zobacz >>>)
– Cmentarz rzymskokatolicki, ul. Limanowskiego 72 – 6 miejsc parkingowych

W ciągu trzech lat trwania wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej rowerzyści w Radomiu zyskali już 188 miejsca parkingowe! 

Radom. Stojaki rowerowe, cmentarzrzymskokatolicki, ul. Limanowskiego, cementary bicycle parking rack

Radom. Stojaki rowerowe, cmentarzrzymskokatolicki, ul. Limanowskiego, cementary bicycle parking rack

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *