List. Oświetlcie DK7!

Poniżej przedstawimy …

Poniżej przedstawimy list wysłał przez mieszkańca Radomia do Wójta i Radnych gminy Jedlińsk w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 7. Sprawa poruszona w liście jest o tyle ważna, że na tym odcinku drogi dochodzi do częstych, również śmiertelnych, potrąceń pieszych (zobacz >>>, >>>, >>>)

Panie Wójcie
Drodzy Radni
 
jako wieloletni użytkownik drogi nr 7 przebiegającej przez Waszą Gminę, na której to dochodzi do śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych – mieszkańców tej gminy, zwracam się z zapytaniem, czy można uruchomić oświetlenia, tylko kilku latarni, spośród wielu stojących, przy najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Koszt oświetlenia kilku skrzyżowań z przejściami dla pieszych, nawet tylko przez np. dwie latarnie, w godzinach ruchu pieszego, (od zmroku do 24-tej) byłby niewielki, a na pewno przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa Waszych mieszkańców. Samo światło latarni, w panujących wokół ciemnościach, odruchowo wzmaga uwagę przejeżdżających kierowców.
Mam nadzieję, że trwający spór o to w czyich kompetencjach leży oświetlenie dróg krajowych, nie przeszkodzi Wam w poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, którzy z zadowoleniem przyjmą oświetlenie ich ciągów komunikacyjnych, a nie drogi krajowej.

Mniemam, że podjęcie takiego rozwiązania na pewno znajdzie naśladowców w całym kraju.
Życzę podjęcia korzystnych dla Waszej społeczności decyzji.

Przejścia o których wspomina czytelnik:
1) Warszawska – Ceglana – Kwiatowa (Wsola)
2) Warszawska – Lotnicza (Wsola)

Wsola. Skrzyżowanie Warszawska/Ceglana/Kwiatowa. Źródło: Google z funkcją Street ViewZdjęcie: Wsola. Skrzyżowanie Warszawska/Ceglana/Kwiatowa. Źródło: Google Street View

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *