Rowerem na Air Show. ZUK zaprasza na bezpłatny parking

Miłośnicy jazdy na …

Miłośnicy jazdy na jednośladach podczas tegorocznych, międzynarodowych pokazów lotniczych Air Show, będą mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu rowerowego. Zostanie on zorganizowany na trawnikach tuż przed budynkiem Kasyna Wojskowego przy ulicy Lubelskiej, czyli w pobliżu bramy wejściowej na teren lotniska.

Rowery będzie można przypiąć do dwunastu tymczasowych stojaków, wykonanych z rur stalowych. Konstrukcja będzie miała wysokość umożliwiającą bezpieczne przymocowanie blokadą antykradzieżową ramy pojazdu do rury. Plac będzie przygotowany na pozostawienie około 200 jednośladów.

Podczas poprzedniej edycji międzynarodowych pokazów lotniczych Air Show parking rowerowy był oddalony od lotniska, dlatego prawdopodobnie nie cieszył się dużą popularnością. W związku z tym zapadła decyzja o zmianie jego lokalizacji. Montaż tymczasowych stojaków rozpoczniemy już w czwartek (22 sierpnia).

Zachęcamy radomian do przyjazdu rowerem na pokazy i korzystania z wyznaczonego parkingu. Rowerzyści będą mogli dojechać pod samo lotnisko – ruch jednośladów będzie dopuszczony na odcinkach ulic tymczasowo wyłączonych z ruchu. Uruchomione specjalne linie komunikacji miejskiej mają bowiem zapewnić dowóz przede wszystkim przyjezdnym z okolic dworca kolejowego i parkingów samochodowych.

Radom. Parking rowerowy, Air Show. Bicycle Parking Air Show

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *