Jazda z miasta! Do Orońska

Na drugą …

Na drugą „muzealną” Jazdę z miasta! – do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku – zapraszają 21 lipca: Salon Rowerowy Rodex, Bezpłatny Tygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe

Przypomnijmy – czerwcowa Jazda miała finał w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli i była pierwszym w tym roku naszym wypadem o charakterze muzealnym. Teraz czas na drugą z finałem w CRP w Orońsku.

Spotykamy się o godz. 10 przed siedzibą Salonu Rowerowego Redex przy ul. Wierzbickiej 26/44. Ruszamy o 10.15. Do pokonania będziemy mieli około 25 km w zdecydowanej większości asfaltem.

W towarzystwie policjantów z radomskiej drogówki, Wierzbicką pojedziemy w stronę osiedla Południe. Przed Południem II odbijemy w ul. Warsztatową. Miniemy zakłady ITM i na rozjeździe dróg skręcimy w lewo. Następnie przekroczymy linię kolejową do Tomaszowa nad Pilicą a po kilkuset metrach dotrzemy do linii kolejowej do Skarżyska. Przed nią odbijemy w prawo i pojedziemy przez Ludwinów.

Przy przejeździe kolejowym odbijemy lekko w prawo i pomkniemy prosto – aż droga skończy się osiągając trakt Krychnowice-Kowala. Przekroczymy tory linii skarżyskiej. Za zieloną tablicą „Kowala Kolonia” czeka nas łagodny podjazd. Na wierzchołku wzniesienia –  na horyzoncie – będzie można spostrzec pasmo wzgórz zwane Garbem Gielniowskim. Za łukiem drogi przywita nas znak „Kowala” i widoczny w całej okazałości dość ostry podjazd, który przyjdzie nam pokonać. Stąd do kościoła św. Wojciecha znajdującego się na „szczycie” czterysta metrów do przodu i ponad dwadzieścia do góry. Naprzeciwko kościoła, po drugiej stronie drogi stoi kapliczka Matki Bożej. Po jej lewej stronie, dokładnie na wprost wejścia do świątyni, zaczyna się droga gruntowa. Tu odpoczniemy. Po chwili wytchnienia ruszymy szutrówką w las. Za lasem do Orońska już cały czas prosto. Miniemy Załawie, znowu przekroczymy linię kolejową do Skarżyska. Przez piękny krajobrazowo obszar dotrzemy do Orońska. Przetniemy „siódemkę” i pomkniemy dalej prosto do Centrum Rzeźby Polskiej. W muzeum, jak zwykle na finał ognisko i upominki od sponsora Salonu Rowerowego Rodex.

Poczęstunek podczas tegorocznych edycji „Jazdy” mamy dzięki firmom: Mirat, Piekarni Fogiel & Fogiel, napiekanki.pl, stek.net.pl, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Gepard. Dziękujemy!

By wziąć udział w naszej imprezie trzeba wysłać sms o treści (7dni.jazdalipiec.imienazwisko) na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo sms-a zwrotnego, który należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Możecie państwo jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 20 lipca do godz.10.

Jazda z miasta! odbędzie się, gdyby padał bardzo mały deszcz zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy na 28 lipca.

Powrót z imprezy – we własnym zakresie.

Jazda z miasta! Do Orońska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *