[Rowerem na zakupy] Aldi i Biedronka wprowadzają standardy

Bractwo Rowerowe w …

Bractwo Rowerowe w ramach zeszłorocznej akcji „Rowerem na zakupy” (zobacz >>>) ponowiło wysłanie do central sieci handlowych pism z prośbą o wdrożenie ogólnopolskich standardów parkingów rowerowych. Wnosimy w nich o montaż stojaków w kształcie odwróconego U. Stojaki takie jako dużo bezpieczniejsze oraz wygodniejsze zalecają organizacje rowerowe.

Jako pierwsi w tym roku odezwali się do nas przedstawiciele ALDI Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska S.A. (Biedronka).

Podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciel pierwszej sieci obiecał, że przy wszystkich nowych obiektach będą już ustawiane prawidłowe stojaki w kształcie odwróconego U.

Sieć Biedronka natomiast przysłała poniższe oświadczenie:

„Szanowny Panie,
W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za ponowny kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.

Odpowiadając na Pana kolejne zgłoszenie informujemy, iż stojaki takie zostały wprowadzone do standardu Biedronki i na nowo otwieranych sklepach oraz remontowanych takie rozwiązanie jest stosowane.”

Wrocław, osiedle Brochów. Prawidłowe stojaki U przed sklepem Biedronka. Zdjęcie: Jakub SzymczakWrocław, osiedle Brochów. Prawidłowe stojaki U przed sklepem Biedronka

Poniżej przykładowe pismo wysłane do jednej z sieci:

Dotyczy: montowania stojaków na rowery typu „odwrócone U”

Zwracamy się ponownie z uprzejmą prośbą o wprowadzenie jako standard, montowania przed sklepami ALDI stojaków na rowery w kształcie odwróconej litery U – sprawdzonego na świecie sposobu parkowania rowerów.

Konstrukcja stojaka tego typu pozwala na oparcie dowolnego typu roweru oraz przypięcie ramy i koła najbezpieczniejszym zapięciem,czyli kłódką szeklową (u-lock). Optymalne wymiary stojaka to: długość 100cm, wysokość 80cm, średnica rury 8cm. Zalecana odległość między stojakami: 1,0-1,5m. Więcej informacji o solidnych stojakach rowerowych można znaleźć na przykład na stronie internetowej: www.zm.org.pl/?a=stojaki_faq

Do stojaków o innej konstrukcji nie da się przypiąć jednośladów w bezpieczny sposób – czyli za ramę. Przypinanie rowerów za koło ułatwia kradzież przez jego odkręcenie oraz nie pozwala na stabilne załadowanie toreb i niszczy rower przez uszkadzanie kół i przerzutek.

Z obserwacji wynika, że rowerzyści stanowią znaczną grupę Państwa sklepów. Montaż odpowiednich stojaków wpłynie nie tylko na wzmocnienie lojalności obecnych klientów, ale również na pozyskanie nowych. Wierzymy, że dbałość o potrzeby każdego klienta jest dla Państwa sprawą najważniejszą i dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Jako stowarzyszenie wspierające rower jako środek codziennego transportu oferujemy pomoc przy pracy nad wnioskowanymi standardami miejsc do parkowania rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *