[Rowerem na zakupy] Aldi i Biedronka wprowadzają standardy

Bractwo Rowerowe w …

Bractwo Rowerowe w ramach zeszłorocznej akcji „Rowerem na zakupy” (zobacz >>>) ponowiło wysłanie do central sieci handlowych pism z prośbą o wdrożenie ogólnopolskich standardów parkingów rowerowych. Wnosimy w nich o montaż stojaków w kształcie odwróconego U. Stojaki takie jako dużo bezpieczniejsze oraz wygodniejsze zalecają organizacje rowerowe.

Jako pierwsi w tym roku odezwali się do nas przedstawiciele ALDI Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska S.A. (Biedronka).

Podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciel pierwszej sieci obiecał, że przy wszystkich nowych obiektach będą już ustawiane prawidłowe stojaki w kształcie odwróconego U.

Sieć Biedronka natomiast przysłała poniższe oświadczenie:

„Szanowny Panie,
W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za ponowny kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.

Odpowiadając na Pana kolejne zgłoszenie informujemy, iż stojaki takie zostały wprowadzone do standardu Biedronki i na nowo otwieranych sklepach oraz remontowanych takie rozwiązanie jest stosowane.”

Wrocław, osiedle Brochów. Prawidłowe stojaki U przed sklepem Biedronka. Zdjęcie: Jakub SzymczakWrocław, osiedle Brochów. Prawidłowe stojaki U przed sklepem Biedronka

Poniżej przykładowe pismo wysłane do jednej z sieci:

Dotyczy: montowania stojaków na rowery typu „odwrócone U”

Zwracamy się ponownie z uprzejmą prośbą o wprowadzenie jako standard, montowania przed sklepami ALDI stojaków na rowery w kształcie odwróconej litery U – sprawdzonego na świecie sposobu parkowania rowerów.

Konstrukcja stojaka tego typu pozwala na oparcie dowolnego typu roweru oraz przypięcie ramy i koła najbezpieczniejszym zapięciem,czyli kłódką szeklową (u-lock). Optymalne wymiary stojaka to: długość 100cm, wysokość 80cm, średnica rury 8cm. Zalecana odległość między stojakami: 1,0-1,5m. Więcej informacji o solidnych stojakach rowerowych można znaleźć na przykład na stronie internetowej: www.zm.org.pl/?a=stojaki_faq

Do stojaków o innej konstrukcji nie da się przypiąć jednośladów w bezpieczny sposób – czyli za ramę. Przypinanie rowerów za koło ułatwia kradzież przez jego odkręcenie oraz nie pozwala na stabilne załadowanie toreb i niszczy rower przez uszkadzanie kół i przerzutek.

Z obserwacji wynika, że rowerzyści stanowią znaczną grupę Państwa sklepów. Montaż odpowiednich stojaków wpłynie nie tylko na wzmocnienie lojalności obecnych klientów, ale również na pozyskanie nowych. Wierzymy, że dbałość o potrzeby każdego klienta jest dla Państwa sprawą najważniejszą i dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Jako stowarzyszenie wspierające rower jako środek codziennego transportu oferujemy pomoc przy pracy nad wnioskowanymi standardami miejsc do parkowania rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *