Przystanków i stojaków nie będzie. Auta muszą przecież gdzieś parkować!

Poniżej przedstawiamy…

Poniżej przedstawiamy odpowiedź MZDiK na nasze pismo dotyczące uruchomienia nowych przystanków na ul. Traugutta (zobacz >>>). Jak widać, nasze argumenty nie przekonały odpowiedzialnych za organizację transportu w mieście. Dziwi to tym bardziej, że z okazji Dnia bez samochodu z MZDiK płyną zapewnienia, że myślą o wszystkich użytkownikach dróg. Deklaracje swoją drogą a czyny swoją…

W odpowiedzi na pismo z dnia 16.08.2012r informujemy, że wniosek o uruchomienie dodatkowych przystanków przy ul. Traugutta zostanie zrealizowany po przebudowaniu skrzyżowań ulic Traugutta i Piłsudskiego oraz Narutowicza, Kościuszki i Traugutta.
W trakcie tej przebudowy zostaną wybudowane dwa nowe przystanki zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Moniuszki.

Informujemy również, że nie przewidujemy zlokalizowania przystanku autobusowego i stojaków rowerowych na ul. Traugutta, przed pos. 30/30A. Uruchomienie tego przystanku wymagałoby zlikwidowania miejsc parkingowych przed wejściem do Prokuratury i miejsc postojowych przed I Komisariatem Policji, co biorąc pod uwagę specyfikę pracy i potrzeby tych instytucji, byłoby niewłaściwym. Ustawienie stojaków rowerowych nie jest możliwe ze względu na duże natężenie ruchu pieszego w tym rejonie przy istniejącym już zawężeniu chodnika w związku z dopuszczeniem parkowania na nim i istnieniem ramp dla niepełnosprawnych.

Radom. MZDiK ul. Traugutta 30/30A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *