1 listopada już blisko. Propozycja zmian ruchu

Coraz bliżej do dnia …

Coraz bliżej do dnia Wszystkich Świętych, dlatego też wystąpiliśmy do MZDiK z propozycją zmian organizacji ruchu w tym dniu. Poniżej treść pisma.

W związku ze zbliżaniem się terminu oddania do użytku przedłużenia ul. Mieszka I na odcinku do ul. Ofiar Firleja zwracamy się z wnioskiem o zmianę zasad obsługi komunikacyjnej Cmentarza Komunalnego w dniu 1 listopada. Do tej pory osoby, które decydowały się na dojazd do nekropoli komunikacją miejską, aby dotrzeć do bramy głównej musiały wysiąść na tymczasowym przystanku na ul. Barlickiego i pokonać pieszo około 450 m. Pokonanie takiego odcinka z nieporęcznym bagażem (znicze, wiązanki) stanowiło nie lada wyzwanie nie tylko dla osób starszych. Dodatkowym problemem były opóźnienia autobusów, których jedną z przyczyn było nieradzenie sobie policji z utrzymaniem przejezdności buspasa na ul. Warszawskiej (Echo Dnia, „Buspasy nie dla autobusów? Jadące na Firlej stoją w korkach”, 01.11.2011) (zobacz >>>).

Proponujemy zatem dokonanie podziału: wszystkie autobusy komunikacji miejskiej obsługujące Cmentarz Komunalny należy skierować z ul. Warszawskiej w ul. Aleksandrowicza i dalej przedłużeniem Mieszka I do ul. Ofiar Firleja. Zakończenie trasy na obecnym przystanku końcowym Firlej / Cmentarz. Samochody osobowe należy skierować ul. Warszawską i dalej ul. Witosa do parkingu przed cmentarzem. Ewentualnie jednokierunkowo wraz z miejscami postojowym na ul. Ofiar Firleja (na odcinku do ul. Barlickiego i z tą ulicą włącznie).

Radom. ulica Barlickiego, 1 listopada
Autobus komunikacji miejskiej na okresowym przystanku Firlej Cm. / Barlickiego
Źródło: http://phototrans.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *