Radomska mapa stojaków rowerowych

Jeździsz na rowerze …

Jeździsz na rowerze do sklepu, do urzędu czy po to, żeby coś załatwić? Bo tak jest wygodniej, szybciej i przyjemniej? Chcesz bezpiecznie zaparkować rower przypinając go do solidnego stojaka?

W Radomiu z roku na rok jest coraz więcej dobrych stojaków na rowery. Cały czas dążymy do sytuacji, kiedy wszędzie będzie można bezpiecznie zapiąć jednoślad, tak jak wszędzie w mieście można zaparkować samochód. Póki co, bezpiecznych miejsc parkingowych dla rowerzystów jest jeszcze zbyt mało, by można było mówić o powszechnych ułatwieniach dla rowerzystów.

Jeśli planujesz gdzieś podjechać na rowerze i nie jesteś pewny czy gdzieś w okolicy jest dobry stojak – możesz skorzystać z poniższej mapy.

Radomska mapa stojaków rowerowych – znajdź stojak dla siebie


Pokaż Stojaki rowerowe w Radomiu na większej mapie

Na mapie są 3 rodzaje oznaczeń:
– stojak typu odwrócone U (najpraktyczniejszy dla rowerzystów, polecany przez organizacje rowerowe)
– stojak „wyrwikółka” do zapięcia jednego koła (mało bezpieczny i niepolecany przez nas)
– stojak zlikwidowany

Mapa może nie zawierać wszystkich stojaków w Radomiu – to żmudna praca a sytuacja ciągle się zmienia. Jeśli wiecie o jakimś stojaku, którego nie ma na mapie, prosimy o wiadomość na naszą skrzynkę e-mailową: bractworowerowe@ats.pl . Można również przysłać zdjęcie.

Przypominamy, że cały czas trwa wspólna akcja Bractwa Rowerowego i radomskiej Gazety Wyborczej – Rowerem na Zakupy >>>, w ramach której każdy może wnioskować o dobre stojaki rowerowe pod sklepem, który często odwiedza rowerem.

Nie oglądaj się na innych – wspólnie twórzmy przyjazny rowerzystom Radom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *