Nielegalne parkowanie ciągle tolerowane

Na ulicy Traugutta …

Na ulicy Traugutta przy skrzyżowaniu z ul. Planty i Bogusławskiego notorycznie parkują samochody na obszarze wyłączonym z ruchu w okolicach przejść dla pieszych. Jest to niebezpieczne dla pieszych, ponieważ kierowcy zbliżający się do przejścia mają ograniczoną widoczność.

Na wniosek dotyczący zamontowania tam urządzeń, które fizycznie by to parkowanie uniemożliwiły, MZDiK odpowiada:

Odnośnie ustawienia na ul. Traugutta separatorów, które fizycznie uniemożliwią parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych przy skrzyżowaniach z ul. Bogusławskiego i ul. Planty MZDiK informuje, że w chwili obecnej nie zachodzi konieczność stosowania takich wygrodzeń. Ponadto rozwiązanie to w znaczny sposób utrudniałoby zimowe utrzymanie ulic w tych miejscach. W celu wyeliminowania takich sytuacji(…) tut. Zarząd zwróci się Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Radomiu z prośbą o objęcie nadzorem ulicy Traugutta pod kątem przestrzegania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.”

Pracownikom MZDiK proponuję wybranie się w okolice tych przejść i sprawdzenie czy problem rzeczywiście nie występuje. Może zobaczą więcej niż zza urzędniczego biurka. Chyba, że dalej będą przerzucać odpowiedzialność na innych.

Argument o utrudnianiu odśnieżania nie powinien decydować o bezpieczeństwie pieszych przez cały rok. Co ciekawe separatory takie stosowane są od pewnego czasu w Warszawie. Ale tam może mniej śniegu pada…

PS.
Argumentacja o odśnieżaniu ciekawie wygląda jeśli porównamy ją z niedawną wypowiedzią rzecznika MZDiK na temat montażu progów zwalniających na Ustroniu >>>. Moralność Kalego?:

– W przepisach dotyczących montowania progów zwalniających nie ma żadnego odniesienia do zimowego utrzymania dróg. Wiadomo, że takie przeszkody utrudniają odśnieżanie, ale kierowcy pługopiaskarek zazwyczaj znają rozmieszczenie progów i w tych miejscach też odpowiednio zwalniają. To zarządca danej drogi podejmuje decyzję, czy zamontować progi i całorocznie poprawić bezpieczeństwo, czy tego nie robić tylko z powodu zimy. 

Warszawa. Obszar wyłączony z ruchu na ulicy Noakowskiego

Warszawa. Obszar wyłączony z ruchu na ulicy Noakowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *