Szybcy i wściekli

Dzisiejszy wpis …

Dzisiejszy wpis dedykuję szybkiemu i wściekłemu z czerwonego bolidu ze skrzyżowania ul. 1905 Roku/Kościuszki/Dowkonta. Obyś nie trafił na rowerzystę poruszającego się na sprzęcie z kiepskimi hamulcami – przez policję zostaniesz uznany za sprawcę wypadku a i sumienie będziesz miał nieczyste.

Znak D-6a przejazd dla rowerów

Przejazd dla rowerzystów B-6a

Oznacza miejsce przeznaczone do przejeżdżania rowerzystów w poprzek drogi.Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wjeżdżających.

Znak D-6b przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów

D-6b przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów

Oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych i przejeżdżania rowerzystów w poprzek drogi. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących oraz rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wjeżdżających.

Znak A-24 rowerzyści

A-24 rowerzyści

Znak ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów. Umieszcza się go też przed przejazdem dla rowerzystów na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h lub przed przejazdem poza skrzyżowaniami, albo gdy przejazd może nie być widoczny odpowiednio wcześnie.

Znak P-11 przejazd dla rowerzystów

P-11 przejazd dla rowerzystów

Znak oznacza miejsce przejazdu dla rowerzystów.

 

Przejazd rowerowy – ul. Maratońska

Radom. Przejazd rowerowy na ul. Maratońskiej

Oprócz przejazdów rowerowych są też wjazdy bramowe na których rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo.

Przejazdy rowerowe w Radomiu:Pokaż przejazdy rowerowe na większej mapie

Definicje znaków za: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *