English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2005-05-10
Akcję znakowania rowerów rozpoczęli policjanci z województwa mazowieckiego. Numery jednośladów trafiają do ogólnopolskiej bazy danych.

Akcję znakowania rowerów rozpoczęli policjanci z województwa mazowieckiego. Numery jednośladów trafiają do ogólnopolskiej bazy danych
- Kradzieże rowerów to plaga. Tylko w ubiegłym roku straciło je na Mazowszu prawie 1700 osób. Około 400 złodzieje ukradli na terenie powiatu radomskiego. Wierzę, że system znakowania pozwoli ograniczyć ten rodzaj przestępczości - mówił inspektor Andrzej Palczewski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Jak przyznał, próby znakowania jednośladów, które policja prowadziła kilka lat temu, nie do końca zdały egzamin.
Brakowało jednolitego systemu przechowywania danych właścicieli. Teraz będzie to uporządkowane, a numery oznakowanego bicykla trafią do ogólnopolskiej bazy danych. Gdy policjanci odnajdą skradziony rower, dzięki oznakowaniu i wpisowi do bazy wróci on do właściciela. - Możliwość sprawdzenia, do kogo należy jednoślad, będą mieli także policjanci drogówki, i to nawet podczas kontroli drogowej - zachwala komendant Palczewski.
Do komend miejskich i powiatowych na Mazowszu trafiło już 35 urządzeń do grawerowania na ramach rowerów numerów unikalnych dla danego pojazdu. Tak zwane engravery zakupiono dzięki pomocy finansowej jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Cena urządzenia to 760 złotych.
Wczoraj jako pierwsi do systemu zostali wpisani uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, którzy przyprowadzili do komendy wojewódzkiej swoje jednoślady.
- Niedawno ukradziono mi rower. Złodziej zepchnął mnie i odjechał. Do dzisiaj roweru nie odnaleziono - mówił Mariusz Młynarczyk z klasy VI, który z braku własnego oznakował szkolny rower.
- Będę się teraz czuła bezpieczniej. Jeżeli mi ukradną rower, to może szybciej go odzyskam - wtórowała Martyna Falkiewicz, koleżanka Mariusza.
Numer grawerowany jest na ramie roweru, a następnie naklejana jest tam nalepka z informacją "Uwaga! Rower oznakowany". Do systemu komputerowego wprowadzane są numer identyfikacyjny i dane właściciela, a ten otrzymuje kartę ewidencyjną pojazdu. Próba usunięcia numeru z ramy zostawia ślad.
Komendant Palczewski przewiduje, że w ciągu roku uda się oznakować na Mazowszu około 5 tys. rowerów. Policjanci chcą odwiedzać np. radomskie szkoły. Akcja prowadzona będzie też na festynach i imprezach masowych. Można też indywidualnie oznakować rower w najbliższej komendzie miejskiej lub powiatowej. Trzeba jednak wcześniej zadzwonić i umówić się z policjantami z wydziału prewencji, gdyż znakowanie będzie prowadzone tylko w wyznaczonych godzinach. Policjanci proszą, żeby przynieść ze sobą dowód zakupu roweru lub inny dokument poświadczający, że pojazd jest naszą własnością.

Źródło: Gazeta Wyborcza Małgorzata Rusek 10.V.2005





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

KOSZTY SAMOCHODOWEGO SZALEŃSTWA
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |