English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2016-10-19

MZDiK Radom unieważnia przetargi rowerowe, oferty za drogie. O tym co zrobią teraz a co odłożą na przyszły rok informuje Gazeta Wyborcza



Aleja Grzecznarowskiego

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił dwa przetargi na budowę drogi dla rowerów biegnącej wzdłuż alei Grzecznarowskiego. Droga miała zaczynać się przed rondem Dmowskiego jako przedłużenie istniejącej i prowadzić do Słowackiego.

Wkrótce zostanie ogłoszone kolejne postępowanie. Powodem unieważnienia przetargów są zbyt wysokie ceny zaproponowane przez jedynego wykonawcę, który złożył swoje oferty. Budowa obu odcinków drogi dla rowerów: od ul. Jana Pawła II do obwodnicy południowej oraz od obwodnicy do ul. Słowackiego kosztowałaby 1,6 mln złotych, czyli o 500 tysięcy złotych więcej, niż zakładał kosztorys inwestorski. - Nie wycofujemy się z naszych planów, ale uważamy, że przepłacilibyśmy za tę inwestycję. Dlatego za kilka dni zamierzamy ogłosić kolejny przetarg z terminem realizacji do 15 maja przyszłego roku. Sądzimy, że wydłużenie terminu i połączenie budowy obu odcinków w jedno zadanie pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Podkreśla, że częściowo wpływ na wysoką cenę miała też zmiana ustawy o zamówieniach publicznych. ? Oferty jakie ostatnio otrzymujemy opiewają na wyższe kwoty, niż te które wynikają z kosztorysów, ale w tym przypadku ta różnica jest zbyt duża. Nie możemy jej zaakceptować. Szanujemy każdą złotówkę. Jednocześnie mamy świadomość, że  nadchodzi sezon zimowy, kiedy droga dla rowerów i tak byłaby mniej uczęszczana - dodaje wiceprezydent.

Skrzyżowanie Traugutta / Narutowicza

Na przebudowę skrzyżowania Traugutta i Narutowicza MZDiK chciał przeznaczyć 440 tys. zł, a jedyna oferta opiewa na kwotę blisko 600 tys. zł. Ale tu brakującą kwotę uda się wygospodarować. Jak informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego urzędu miejskiego, ten przetarg będzie rozstrzygnięty, a inwestycje zrealizowana jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji wyznaczony zostanie łącznik dla rowerzystów między Jaracza a Moniuszki, wydłużony lewoskręt z Narutowicza w Kościuszki, zniknie jezdnia wzdłuż redakcji "Gazety Wyborczej", a kierowcy jadący od strony Waryńskiego w kierunku Piłsudskiego, będą po łuku wjeżdżali w Narutowicza i po kilkudziesięciu metrach skręcali w prawo w Traugutta, w jezdnię, w którą dziś skręca się w lewo z Narutowicza od strony Kościuszki.

Łączniki rowerowe

Zbudowane mają zostać też łączniki rowerowe. Na Czarnieckiego rowerzyści będą mogli przeciąć tę ulicę i przejechać między dwoma odcinkami ul. Zielonej. Drogowcy zbudują też łącznik drogi rowerowej na Warszawskiej z ul. Sobieskiego. Dzięki temu mieszkańcy Michałowa zyskają wygodne połączenie rowerowe ze śródmieściem.

Źródło: Tomasz Dybalski, Gazeta Wyborcza, Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

JEŚLI MIESZKASZ W DUŻYM MIEŚCIE PRZY GŁÓWNEJ ULICY TO OBOK TWOJEGO DOMU PRZEJEŻDŻA W CIĄGU GODZINY 3400 POJAZDÓW.
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |