English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2016-10-19

MZDiK Radom unieważnia przetargi rowerowe, oferty za drogie. O tym co zrobią teraz a co odłożą na przyszły rok informuje Gazeta Wyborcza



Aleja Grzecznarowskiego

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił dwa przetargi na budowę drogi dla rowerów biegnącej wzdłuż alei Grzecznarowskiego. Droga miała zaczynać się przed rondem Dmowskiego jako przedłużenie istniejącej i prowadzić do Słowackiego.

Wkrótce zostanie ogłoszone kolejne postępowanie. Powodem unieważnienia przetargów są zbyt wysokie ceny zaproponowane przez jedynego wykonawcę, który złożył swoje oferty. Budowa obu odcinków drogi dla rowerów: od ul. Jana Pawła II do obwodnicy południowej oraz od obwodnicy do ul. Słowackiego kosztowałaby 1,6 mln złotych, czyli o 500 tysięcy złotych więcej, niż zakładał kosztorys inwestorski. - Nie wycofujemy się z naszych planów, ale uważamy, że przepłacilibyśmy za tę inwestycję. Dlatego za kilka dni zamierzamy ogłosić kolejny przetarg z terminem realizacji do 15 maja przyszłego roku. Sądzimy, że wydłużenie terminu i połączenie budowy obu odcinków w jedno zadanie pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Podkreśla, że częściowo wpływ na wysoką cenę miała też zmiana ustawy o zamówieniach publicznych. ? Oferty jakie ostatnio otrzymujemy opiewają na wyższe kwoty, niż te które wynikają z kosztorysów, ale w tym przypadku ta różnica jest zbyt duża. Nie możemy jej zaakceptować. Szanujemy każdą złotówkę. Jednocześnie mamy świadomość, że  nadchodzi sezon zimowy, kiedy droga dla rowerów i tak byłaby mniej uczęszczana - dodaje wiceprezydent.

Skrzyżowanie Traugutta / Narutowicza

Na przebudowę skrzyżowania Traugutta i Narutowicza MZDiK chciał przeznaczyć 440 tys. zł, a jedyna oferta opiewa na kwotę blisko 600 tys. zł. Ale tu brakującą kwotę uda się wygospodarować. Jak informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego urzędu miejskiego, ten przetarg będzie rozstrzygnięty, a inwestycje zrealizowana jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji wyznaczony zostanie łącznik dla rowerzystów między Jaracza a Moniuszki, wydłużony lewoskręt z Narutowicza w Kościuszki, zniknie jezdnia wzdłuż redakcji "Gazety Wyborczej", a kierowcy jadący od strony Waryńskiego w kierunku Piłsudskiego, będą po łuku wjeżdżali w Narutowicza i po kilkudziesięciu metrach skręcali w prawo w Traugutta, w jezdnię, w którą dziś skręca się w lewo z Narutowicza od strony Kościuszki.

Łączniki rowerowe

Zbudowane mają zostać też łączniki rowerowe. Na Czarnieckiego rowerzyści będą mogli przeciąć tę ulicę i przejechać między dwoma odcinkami ul. Zielonej. Drogowcy zbudują też łącznik drogi rowerowej na Warszawskiej z ul. Sobieskiego. Dzięki temu mieszkańcy Michałowa zyskają wygodne połączenie rowerowe ze śródmieściem.

Źródło: Tomasz Dybalski, Gazeta Wyborcza, Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

DIESEL JEST WINNY ASTMIE
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |