Budżet Obywatelski 2016 czyli rowerem łączymy Radom. Zagłosuj na nasze wnioski!
W tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego po raz kolejny zgłosiliśmy kilka projektów rowerowych. W ubiegłych edycjach dzięki Waszym głosom udało się:
- wprowadzić kontraruch rowerowy na ulicach jednokierunkowych
- wybudować skrót rowerowy wzdłuż Potoku Północnego od Struga do Leśniczówki
- wprowadzić liczne skróty i łączniki m.in. na Wałowej, Wierzbickiej czy Prusa
- wybudować sygnalizację świetlną dla pieszych na ul. Warszawskiej
- budowana jest droga dla rowerów na przedłużeniu parku Ustronie
W edycji 2016 również liczymy na Wasz głos dla poniższych projektów. Koniecznie powiadomcie o głosowaniu swoich znajomych, rodzinę i sąsiadów!
1. Ścieżki rowerowe na osiedlu Ustronie
Celem projektu jest stworzenie spójnej sieci asfaltowych dróg rowerowych na osiedlu Ustronie wraz z połączeniem ich z już istniejącymi trasami rowerowymi.
W jego skład wchodzi:
- budowa obustronnej drogi rowerowej na ul. Jana Pawła II od nowego przebiegu ul. Młodzianowskiej do ronda Dmowskiego (ewentualnie wyznaczenie pasów rowerowych w jezdni)
- budowa brakujących fragmentów drogi rowerowej wzdłuż al. Grzecznarowskiego po południowej stronie ulicy od ronda Dmowskiego do ul. Słowackiego wraz z włączeniem w istniejącą trasę rowerową w tej ulicy (MZDiK jest w posiadaniu dokumentacji projektowej co obniży koszty realizacji projektu).
Wydarzenie na Facebook'u: facebook.com/events/516128988539910
2. Ścieżki rowerowe na XV-leciu
Projekt zakłada połączenie osiedla Nad Potokiem z centrum miasta poprzez wydzieloną drogę rowerową biegnącą z dala od ruchu samochodowego.
W jego skład wchodzi:
- budowa około 300 metrów drogi rowerowej wzdłuż potoku Północnego na odcinku od ul. Szklanej do ul. Zbrowskiego wraz z remontem dwóch mostów na wysokości ul. Grzybowskiej i Siennej oraz wyznaczeniem przejazdu rowerowego w ul. Zbrowskiego i podłączeniem do istniejącej drogi rowerowej w Parku Leśniczówka;
- budowa około 300 metrów drogi rowerowej wzdłuż potoku Północnego na odcinku od ul. Miłej (wysokość bloku Bema 13) do ul. Chrobrego (wysokość kładki dla pieszych obok LO Konopnickiej) wraz z przejazdem pod mostem na ul. Chrobrego.
Wydarzenie na Facebook'u: facebook.com/events/352061941659920
Jak głosować?
1. Przez internet
Aby oddać swój głos przez Internet zarejestruj się w systemie głosowania udzielając informacji takich jak imię i nazwisko, numer PESEL oraz miejsce zamieszkania, za pomocą tych informacji system będzie mógł przeprowadzić weryfikację głosujących. Jeśli jesteś już zarejestrowany zaloguj się, aby zagłosować.Po wprowadzeniu danych na wskazany adres e-mail dotrze wiadomość z linkiem weryfikacyjnym, który należy kliknąć (wiadomość powinna dotrzeć w ciągu 20 min w godzinach pracy urzędu lub do godziny 8.00 następnego dnia roboczego). Prosimy sprawdzić SPAM!Po oznaczeniu przyznanej liczby punktów należy nacisnąć przycisk "Głosuj" dla wybranego projektuW przypadku zakończenia głosowania w obecnej edycji klikamy "zakończ głosowanie" (po kliknięciu zakończenia głosowania wyborca nie będzie już mógł ocenić pominiętych projektów)Mieszkańcy Miasta Radomia między 16 a 18 rokiem życia zobowiązani są załączyć skan/zdjęcie podpisanego oświadczenia rodzica.
2. Przez tradycyjną kartę do głosowania
W punktach stałych jak i mobilnych pracownicy upoważnieni do przetwarzania danych osobowych będą weryfikować torzsamość głosujących na podstawie dokumentu. Przy weryfikacji tożsamości zostanie zweryfikowany również nr PESEL (system weryfikacji PESEL), za pomocą którego zostanie wyeliminowana możliwość ponownego zagłosowania w obecnej edycji.
Miejsca w których można głosować tradycyjnie
- Centrum Komunikacji Społecznej - ul. Żeromskiego 53 pokój 104 (7.30-15.30)
- Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. Struga 1 (7.30-19.00 do 30 czerwca); 7.30-15.30 do 10 sierpnia)
- Biuro Rady Miejskiej - ul. Moniuszki 9 (7.30-15.30)
- Biuro Obsługi Mieszkańca - ul. Kilińskiego 30 pokój 19 (7.30-16.00)
Oprócz tego wzorem lat ubiegłych będziemy wnioskowali o mobilną urnę na naszych imprezach.