English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2015-04-18

Ułatwienia dla rowerzystów to zdaniem jury najlepsza inwestycja zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego. Nie byle jakiego jury, w jego skład wchodzili m.in.: eurodeputowany Jerzy Buzek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, przedstawiciel Instytutu Obywatelskiego Jarosław Makowski, wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Orłowski i dyrektor Instytutu Sobieskiego Paweł Soloch.



Ułatwienia dla rowerzystów, stworzenie ulicy przyjaznej mieszkańcom, utworzenie centrum, w którym rozwijać mogą się młode talenty muzyczne – to zdaniem jury najlepsze inwestycje zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego.

Celem konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” była promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2014 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast.

W zmaganiach mogli uczestniczyć zarówno mieszkańcy – autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których realizowane są pomysły. Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach „obywatelskiej” i „samorządowej”.

– Pomysł na konkurs zrodził się z rosnącej popularności budżetów obywatelskich – mówi Paweł Wyszomirski, sekretarz konkursowego jury. Jak dodaje, chodziło także o pokazanie, że budżet to nie tylko budowa chodnika czy parkingu, ale wiele różnorodnych i ciekawych inicjatyw.

Organizatorzy nie zawiedli się, nadesłane na konkurs kilkadziesiąt projektów, które dotyczyły różnorodnych działań i inwestycji od wsparcie dla dzieci lub seniorów przez rewitalizację podwórek czy osiedli po tworzenie nowych przyjaznych przestrzeni w miastach.

Projekty oceniało jury, w którego skład weszli: Joanna Erbel – działaczka miejska, Jerzy Buzek – eurodeputowany, Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Rafał Kerger – redaktor serwisu Portalsamorzadowy.pl, Jarosław Makowski – radny związany z Instytutem Obywatelskim, Paweł Orłowski – wiceminister infrastruktury i rozwoju, Paweł Soloch– dyrektor Instytutu Sobieskiego, Paweł Wyszomirski - koordynator eco21.pl

Wygrały inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach

Najlepsze inwestycje zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego to:

Usprawnienie ruchu rowerowego w Radomiu – projekt Bractwa Rowerowego w Radomiu zakładał dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd na wszystkich ulicach jednokierunkowych w mieście. Tzw. kontraruch to tania forma poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu rowerowego – skraca dystanse, jakie musi pokonać rowerzysta i pozwala mu na ominięcie niebezpiecznych skrzyżowań, kierując rowery do strefy uspokojonego ruchu.

- Woonerf, czyli ulica-podwórze w Łodzi - projekt obejmował modernizację ul. 6 sierpnia w Łodzi między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską, tj. przekształcenie jej w tzw. Woonerf na wzór ulic występujących na terenie Holandii, Skandynawii i Niemiec.

 





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

KOSZTY SAMOCHODOWEGO SZALEŃSTWA
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |