English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2014-03-16
Radom staje się coraz bardziej przyjazny dla rowerzystów

Stacja naprawy rowerów, stojaki i ułatwienia dla rowerzystów na jednokierunkowych ulicach. Radom staje się coraz bardziej przyjazny dla amatorów dwóch kółek. – Mamy dużo więcej porządnych miejsc parkingowych – chwali Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego.

Ułatwienia to w dużej mierze zasługa działalności Bractwa Rowerowego, których członkowie bacznie przyglądają się każdej inwestycji i proponują zmiany przyjazne dla rowerzystów. To dzięki nim akcji i akcji "Rowerem na zakupy” wybudowano już preferowane przez rowerzystów 162 miejsca parkingowe wyposażone w stojaki o kształcie odwróconej litery U.

ZNIKAJĄ WYRWIKÓŁKI

- Do naszej akcji włączył się między innymi Szpital Wojewódzki, sieć sklepów Lidl, Biedronka, supermarket E.Leclerc, Archiwum Państwowe, Port Lotniczy czy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji – wylicza Pawłowski.

Kilka dni temu dyrekcja pasażu handlowego Vis-a Vis zdecydowała o ustawieniu przed sklepami pierwszej w Radomiu bezpłatnej stacji naprawy rowerów. – Dwa lata temu poprosiliśmy ich o ustawianie stojaków, co zrobili a teraz sami wyszli z inicjatywą ustawiania stacji – mówi Pawłowski. – Zapytali nas tylko o opinię.

Stojaki w kształcie odwróconej litery U i stacja napraw ustawiona przez grupę Capital Park jest przykładem dobrej współpracy. - Niestety nadal wiele placówek ustawia nieprawidłowe stojaki, tak zwane wyrwikółki, w których jak sama nazwa wskazuje łatwo uszkodzić rower – ubolewa nasz rozmówca. - Tego typu stojaki stoją między innymi przed ZUS-em, M1 czy KRUSem.

SĄ DROGI, ALE ZA MAŁO

Kolejnym sukcesem działań Bractwa będzie możliwość jeżdżenia w dwóch kierunkach na ulicach jednokierunkowych. Oczywiście tylko dla rowerzystów. Zmiany mają zostać wprowadzone na 33 ulicach do końca tego roku. To dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim. - Pozwoli to rowerzystom na ominięcie niebezpiecznych skrzyżowań oraz na skrócenie drogi – wyjaśnia Pawłowski.

Na przestrzeni ostatnich lat na radomskich drogach powstają kolejne kilometry dróg rowerowych. - Niestety nadal nie powstała spójna sieć dróg rowerowych łącząca osiedla ze śródmieściem, na przykład droga rowerowa wzdłuż alei Grzecznarowskiego budowana jest etapami od 10 lat – przypomina Pawłowski.

Dużym plusem jest fakt, że przed każdą szkołą stanęły stojaki rowerowe. Potrzebę ich montażu zaczęły dostrzegać także pracodawcy. Przykładem jest choćby firma Imperial Tobacco, która wybudowała zadaszony i chroniony zamkiem elektronicznym parking na kilkadziesiąt rowerów.

Źródło: Echo Dnia, Ewelina Witkowska



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W HISTORYCZNIE UKSZTAŁTOWANYM MIEŚCIE TYLKO 15% POWIERZCHNI PRZEZNACZONEJ JEST DLA KOMUNIKACJI – TYMCZASEM SAMOCHÓD POTRZEBUJE JEJ 10 RAZY WIĘCEJ
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |