English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2011-06-16
Nowe prawo - rowerzysta z prawej czyli rowerzyści wspólnie z policją przypominają kierowcom o nowych przepisach



Od połowy maja obowiązuje znowelizowane prawo o ruchu drogowym. Rowerzyści doczekali się w końcu postulowanych zmian. Nowe zapisy jasno określają ich prawa na drodze. Po zachowaniu wielu kierowców widać niestety, że muszą się jeszcze sporo nauczyć. Stąd właśnie czwartkowy happening zorganizowany przez członków Bractwa Rowerowego w Radomiu we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele policji oraz poseł Radosław Witkowski, który brał udział w pracach Parlamentarnego Zespołu do Spraw Komunikacji i Turystyki Rowerowej.


POKAZ NA SKRZYŻOWANIU

Rowerzyści zademonstrowali u zbiegu ulic Grzecznarowskiego i Śląskiej, jak powinno wyglądać według nowego prawa zachowanie kierowcy, który skręcając na skrzyżowaniu zbliża się do przejazdu rowerowego.

- Rowerzyści jadący na wprost po drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów, zewnętrznej stronie wspólnej jezdni mają teraz pełne pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami zmieniającymi kierunek ruchu – przypomina Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu.

W rolę kierowcy przestrzegającego przepisów wcielił się sam szef stowarzyszenia. W trakcie spotkania niektórych szoferów musiał pouczać będący na miejscu policjant "drogówki”, gdyż po prostu nie zwracali uwagi na wymalowany przejazd rowerowy, zastawiając drogę cyklistom zbliżającym się do jezdni.

POTRZEBNY NOWY ZNAK

Rowerzyści pokazali też znak drogowy, który obowiązuje w Holandii i przypomina on kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa cyklistom. Uważają, że powinien pojawić się na polskich ulicach.

- Znak ten w bardzo czytelny sposób przypomina kierowcy, jak powinien zachować się przecinając tor jazdy rowerzysty. Na pewno poprawiłby on bezpieczeństwo – przekonuje Łukasz Zaborowski z Bractwa Rowerowego.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie podzielają opinię, że aby zapobiegać wypadkom, należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania na drodze. – Pamiętajmy, że same zapisy w prawie od razu nie spowodują konkretnych zachowań. Oprócz ich egzekwowania, co leży po naszej stronie, ważna jest edukacja wszystkich uczestników ruchu, a przede wszystkim instruktorów jazdy – mówi Mariusz Maciejczyk, aspirant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Źródło: Marcin Walasik, Echo Dnia



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

"POZIOM ZANIECZYSZCZENIA WEWNĄTRZ SAMOCHODU JEST WYŻSZY OD POZIOMU ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA NA ZEWNĄTRZ"
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |