English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2010-07-01
Osiedle Południe - droga rowerowa z przeszkodami

Mimo obietnic władz miasta w tym roku nie powstanie trasa rowerowa wokół osiedla Południe. Jak dobrze pójdzie, zostanie wybudowany tylko jeden odcinek planowanej ścieżki.

Na ostatniej sesji radni postanowili zabrać połowę z 2 mln zł, które były zapisane w tegorocznym budżecie na budowę trasy rowerowej na osiedlu Południe. Władze miasta uznały, że do grudnia nie uda się zrealizować całości inwestycji. Wciąż nie został nawet ogłoszony przetarg na wykonanie rac. – Wkrótce go rozpiszemy – zapewnia Bartosz Rutkowski, rzecznik rasowy Miejskiego Zarządu Dróg Komunikacji. Dlaczego dopiero teraz? – Pojawiły się kłopoty z uzyskiem pozwoleń na budowę. Na szczęście zostały już usunięte – tłumaczy rzecznik.

Jednak opóźnienie tych działań spowodowało, że rowerzyści będą musieli poczekać do przyszłego roku, żeby przejechać wokół osiedla nową trasą. – W najbliższych miesiącach na pewno powstanie spory fragment drogi. Szacujemy, że około półtora kilometra. To już jest dobra informacja – uspokaja Włodzimierz Bąk, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Południe.

Etapy niepewności

Jednak sposób realizacji inwestycji nadal niepokoi Sebastiana Pawłowskiego, kanclerza Bractwa Rowerowego. – W Radomiu mamy kiepskie doświadczenia z dzieleniem takich projektów na etapy. Przykładem może być droga rowerowa wzdłuż Grzecznarowskiego. Po jednej stronie trasa jest wykonana bez zarzutu, a odcinek, który wybudowano później, ma wiele usterek – tłumaczy Sebastian Pawłowski.

Kanclerz Bractwa Rowerowego ma nadzieję, że projekt na Południu uda się jednak zrealizować. Został wykonany na poziomie europejskim. – Spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa. Na przykład zastosowano wyniesione przejazdy. Kierowca, aby przejechać przez chodnik i drogę rowerową, będzie musiał pokonać coś w rodzaju progu zwalniającego. To unikalne rozwiązanie w skali kraju – wyjaśnia Sebastian Pawłowski.

Asfalt lepszy

Projektant zaproponował również, aby nie tylko trasa rowerowa, ale również chodnik był wykonany z asfaltu. Dlaczego? – Doskonale to widać na Grzecznarowskiego. Wygodna i równa nawierzchnia drogi rowerowej zachęca pieszych, szczególnie tych z wózkami dziecięcymi, do spacerowania po niej. Nic dziwnego, skoro na nowym chodniku z kostki wózek z maluchem wpada w wibracje – mówi Sebastian Pawłowski. Na razie nie wiadomo, który odcinek trasy wokół Południa zostanie wybudowany w tym roku. – Najpierw musimy rozstrzygnąć przetarg, a później będzie podjęta decyzja – wyjaśnia Bartosz Rutkowski.

Trasa ma przebiegać ulicami: Czarnoleską, Sycyńską oraz Wierzbicką.

Źródło: Rafał Natorski, 7 Dni



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W UNII EUROPEJSKIEJ NA ROWERZE ODBYWA SIĘ OD 5% DO 10% WSZYSTKICH PRZEJAZDÓW
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |