English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2009-07-07
Będą chodniki i szlak rowerowy
Wokół osiedla Południe planowana jest przebudowa zniszczonych chodników. Władze spółdzielni i miasta wyszły też z inicjatywą wytyczenia drogi rowerowej.


Chodniki przy ulicach Czarnoleskiej, Sycyńskiej i Wierzbickiej od lat wymagają gruntownego remontu. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Południe i miasta nie zamierzają poprzestać tylko na wymianie ich nawierzchni. Wzdłuż trotuaru powstanie też bezpieczna droga rowerowa. Władze spółdzielni mieszkaniowej i miasta chcą wspólnie stworzyć ponad trzykilometrowy ciąg dla pieszych i rowerzystów.

WSPÓLNA INICJATYWA

Inicjatywa budowy od podstaw nowego chodnika i stworzenia osobnej trasy dla rowerzystów wyszła wspólnie od nas i wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza, podczas odbioru tak zwanej inwestycji czynowej, którą realizowaliśmy w ubiegłym roku na osiedlu - mówi Włodzimierz Bąk, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Południe.

PRZYGOTOWUJĄ DOKUMENTACJĘ

Chodniki przy ulicach okalających osiedle znajdują się na terenie miasta i to ono sfinansuje ich remont oraz budowę ścieżki rowerowej. Spółdzielnia też dołoży się do inwestycji. - My zajęliśmy się przygotowaniem niezbędnej do rozpoczęcia prac dokumentacji technicznej, która już została przekazana do uzgodnienia Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji - informuje wiceprezes Bąk.

ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO

W projekcie uwzględniono bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa za równo pieszych, jak i rowerzystów. - Skrzyżowania z poprzecznymi drogami wyjazdowymi zostaną wyniesione, co w widoczny sposób będzie podkreślało pierwszeństwo pieszych znajdujących się na pasach i rowerzystów na przejazdach - tłumaczy Włodzimierz Bąk. Jak dodaje, tego typu przejścia są w pełni do stosowane dla osób niepełnosprawnych.

ZALEŻY IM NA CZASIE

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Południe chcą, aby prace przy budowie nowej trasy i chodników rozpoczęły się jak najszybciej. - Wszystko uzależnione jest oczywiście od pieniędzy, które muszą zostać wygospodarowane na ten cel z miejskiej kasy. Zależy nam na tym, aby inwestycja rozpoczęła się jeszcze w tym roku i zakończyła w przyszłym - mówi Włodzimierz Bąk.

Źródło: Marcin Walasik, Echo Dnia



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W HISTORYCZNIE UKSZTAŁTOWANYM MIEŚCIE TYLKO 15% POWIERZCHNI PRZEZNACZONEJ JEST DLA KOMUNIKACJI – TYMCZASEM SAMOCHÓD POTRZEBUJE JEJ 10 RAZY WIĘCEJ
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |