English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2007-11-04
Nie będzie przejazdu dla rowerów, o który upominają się rowerzyści
O tym, że w Radomiu brakuje odpowiedniej infrastruktury sprzyjającej rowerzystom mówi się już od dawna, jednak mało robi się w tym kierunku, aby ułatwiać poruszanie się po zatłoczonym mieście rowerami.


Radomskie Bractwo Rowerowe wysłało we wrześniu bieżącego roku do Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji pismo w sprawie planowanego remontu jezdni ulicy Żółkiewskiego na skrzyżowaniu Chrobrego i Mieszka I.

Rowerzyści zwrócili się z wnioskiem o wytyczenie przejazdu dla rowerów po zachodniej stronie skrzyżowania. ,,Obecna organizacja ruchu kieruje rowerzystów w puste pole zamiast prowadzić do zamieszkałego przez 10 tysięcy mieszkańców osiedla Michałów”- piszą rowerzyści w piśmie przesłanym do Prezydenta Miasta Radomia i Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Rowerzyści w celu minimalizacji kosztów wykonania przejazdu proponują wymianę jedynie szkieł sygnalizatorów na nadające sygnał jednocześnie dla pieszych i rowerzystów.

Powołują się przy tym na Dziennik Ustaw z 2003r. Nr 220 poz. 2181 4.5., który mówi, że ,,Sygnały dla pieszych i rowerzystów. W sytuacjach podyktowanych względami miejscowymi (wspólna lokalizacja przejść i przejazdów, możliwość łączenia elementów wsporczych, widoczność sygnalizatorów) dopuszcza się łączenie sygnałów dla pieszych i dla rowerzystów w jednym sygnalizatorze.” Rowerzyści przekonują również, że wyznaczenie przejazdu dla rowerów może zostać wykonane za pomocą linii ciągłej bez konieczności wymiany płyt chodnikowych.

Z odpowiedzi Wiceprezydenta Miasta Roberta Skiby na przesłane pismo wiadomo już jednak, że przejazd ten nie zostanie wykonany. Z pisma nadesłanego do Bractwa Rowerowego wynika, że w planie remontu skrzyżowania ulic Żółkiewskiego, Chrobrego i Mieszka I jest tylko wymiana uszkodzonych fragmentów nawierzchni. ,, Ze względu na toczący się z wykonawcą wadliwej nawierzchni spór prawny, nie jest możliwe rozszerzenie zakresu zamówienia.”- dowiadujemy się z przesłanego przez Wiceprezydenta Miasta pisma. Ponadto informuje on, że przebieg dróg rowerowych na tym skrzyżowaniu został dostosowany do planowanego przebiegu drogi rowerowej na osiedlu Michałów, która miała być poprowadzona po wschodniej stronie ulicy Mieszka I.

Niewykonanie przejazdów będzie skutkować niebezpiecznymi sytuacjami na skrzyżowaniu oraz jest niezgodne z polityką prorowerową popieraną przez władze miasta - przekonuje Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego.

Źródło: Marcin Walasik, Echo Dnia





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW EUROPY ZGADZA SIĘ, BY KOMUNIKACJA PUBLICZNA BYŁA TRAKTOWANA PREFERENCYJNIE W STOSUNKU DO SAMOCHODU
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |