English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2006-04-18
Jest aktualna mapa turystyczna Puszczy Kozienickiej.

 Wreszcie jest dostępna aktualna mapa turystyczna Puszczy Kozienickiej. Zawiera dane o rezerwatach, szlakach pieszych i rowerowych, zabytkach, a nawet gospodarstwach agroturystycznych.

Dobrej mapy turystycznej o Radomskiem nie ma od lat. Ci, którzy pieszo, rowerem lub samochodem przemierzają region, by poznać jego najbardziej urokliwe zakątki, posługują się mającym kilkanaście lat wydawnictwem Okolice Radomia. Jest niestety przestarzałe, nie zawiera nawet wszystkich PTTK-owskich szlaków pieszych.

Nie ma także mapki poświęconej Puszczy Kozienickiej. To część regionu najchętniej odwiedzana przez turystów, bo z wieloma atrakcjami (Leśny Kompleks Promocyjny Królewskie Źródło) i położona tuż przy granicach Radomia. Pojawiło się w ostatnich latach kilka wydawnictw, dzięki którym można próbować poruszać się po puszczy, ale są to mapy niezbyt szczegółowe i promocyjne, a więc dostępne przy okazji imprez organizowanych przez leśników lub KPK.

Od dziś w radomskich księgarniach Faktor oraz im. Gombrowicza dostępna jest mapa "Kozienicki Park Krajobrazowy" w skali 1:73 000 (wydawnictwo można także kupić w kioskach i księgarniach w Kozienicach oraz w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 109).

Mapa powstawała przez ponad rok. Korzystając z materiałów głównego geodety kraju i KPK, stworzyła ją Renata Maj z kozienickiej firmy DTPsystem. - Mnóstwo czasu spędziłam oczywiście w terenie. I dobrze. Bo okazywało się, że stawik, który według pewnych danych miał znajdować się w określonym miejscu, jest obecnie suchym dołem. Drogi nieutwardzone w wielu przypadkach są już asfaltowymi, a niektóre są tak zdegradowane, że trudno nazwać je utwardzonymi - mówi Renata Maj.

Autorce bardzo zależało, by na mapie nanieść sieć ścieżek rowerowych KPK. Gdy powstawało wydawnictwo, w sprawie ich przebiegu dyrekcja parku jeszcze dogadywała się z gminami i zarządami dróg. - Chciałam, by mapa zawierała także nowe ścieżki dydaktyczne. Ostatecznie udało się nanieść wszystko, co dla turysty atrakcyjne, a zarazem bardzo świeże. Ale mieliśmy przez to z wydaniem mapy mały poślizg - słyszymy od Maj.

Wydawnictwo zawiera dane o wszystkich szlakach pieszych biegnących przez puszczę i szlakach rowerowych, które do wakacji KPK zamierza oznakować w terenie. Trasy piesze i rowerowe są oczywiście dodatkowo opisane przez autorkę. Mapa zawiera bardzo cenne dane o okolicznych gospodarstwach agroturystycznych (adresy i telefony). Rewers wydawnictwa to szerokie opisy rezerwatów Puszczy Kozienickiej i wartych zwiedzenia zabytków oraz miejsc ciekawych ze względów historycznych.

Mapa ma rekomendację dyrekcji KPK, wstępem poświęconym parkowi opatrzył ją szef KPK Marek Krzemiński, a na okładce widnieje logo parku.

Mapa ma kosztować 10 zł.

Żródło: Gazeta Wyborcza, Paweł Matracki





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W LATACH 90. XIX WIEKU ROWER BYŁ WAŻNYM ELEMENTEM AMERYKAŃSKIEJ GOSPODARKI.
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |