English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2006-04-09
Trzy nowe sklepy rowerowe działają od kilkunastu dni w Radomiu. Jeden z salonów uruchomił Andrzej Sypytkowski, były kolarz, wicemistrz olimpijski z 1988 r. z Seulu.

 Trzy nowe sklepy rowerowe działają od kilkunastu dni w Radomiu. Jeden z salonów uruchomił Andrzej Sypytkowski, były kolarz, wicemistrz olimpijski z 1988 r. z Seulu

Radomscy cykliści mieli do tej pory do dyspozycji cztery sklepy: Sławex przy ul. Różanej, Tytan przy Dekarskiej, Kross przy Okulickiego i Huragan przy Traugutta. Teraz doszły trzy kolejne. Na Limanowskiego, na Wierzbickiej - firmy Rodex i na Wernera - Sypytkowski Sport, wicemistrza olimpijskiego w jeździe drużynowej na czas z 1988 r. z Seulu.

Rynek nienasycony

To, że w Radomiu moda na rower trwa od trzech do czterech lat - wiadomo. Jednak czy zainteresowanie dwoma kółkami jest tak duże, by w mieście utrzymało się siedem dużych sklepów rowerowych?

- Według mnie radomski rynek nie jest w pełni nasycony dobrymi rowerami, stąd decyzja, by otworzyć salon - mówi Sławomir Byzdra, współwłaściciel Rodeksu przy Wierzbickiej. Firma to także hurtownia i wyłączny dystrybutor na kraj bicykli marki GTI (niezbyt zaawansowane technicznie rowery, raczej na prostym osprzęcie). - Ponieważ chcemy docierać do odbiorców z różnych grup, dlatego w salonie znajdą się także inne marki: Author, Merida, Kross, Kelly's, Bocas - wymienia Byzdra.

Rowery i... narty

Andrzej Sypytkowski, który otworzył salon przy ul. Wernera, od dwóch lat zastanawiał się nad inwestycją w Radomiu. - Mam sklepy w Kielcach i Końskich. I właśnie do Końskich przyjeżdżało dużo klientów z waszego miasta - mówi. - Doszedłem do wniosku, że coś ze sklepami i serwisem w Radomiu musi być nie tak.

Sklep Sypytkowskiego już działa, ale pełny asortyment będzie dopiero pod koniec kwietnia. Wśród sprzedawanych marek znajdą się rowery Haro, Wheeler i Trek.

Chce postawić w swym salonie na profesjonalną obsługę, bogatą ofertę i doskonały serwis.

Sklep Sypytkowskiego to także dobry znak dla... kochających narty i snowboard. Wraz z nadejściem zimy będzie oferował głównie sprzęt narciarski i snowboardowy. Takie rozwiązanie preferuje wiele specjalistycznych salonów rowerowych, np. Wsół Sport w Kielcach czy Ski Team w Warszawie.

Nie ma strachu

Co na boom rowerowych sklepów mówią ci, którzy do tej pory mieli w Radomiu ustabilizowaną pozycję? - Nowe firmy nie proponują niczego zaskakującego - twierdzi Sławomir Wydra, współwłaściciel sklepu Sławex z ulicy Różanej. - Mam w swojej ofercie rowery Haro, Trak i Wheeler, mam części, mam serwis. Ważne jest, by znać potrzeby radomskich cyklistów i ich portfele. Ja handluję rowerami sprawdzonych firm na bardzo dobrym osprzęcie i konkurencji się nie boję - dodaje.

Podobnie twierdzi Andrzej Wójcik, sprzedawca w Huraganie przy Traugutta. - Nastawieni jesteśmy na rowery popularne, powszechnego użytku nie specjalistyczne. Mamy produkty firmowe i klientów, którzy przychodzą do nas od lat. Mamy także serwis. Na pewno nie załamujemy rąk, dlatego że pojawiła się konkurencja - mówi Andrzej Wójcik.

Same plusy

Co o nowych sklepach sądzą rowerzyści? Janusz: - Im więcej, tym lepiej. Będą konkurować cenami i produktami. Ktoś pewnie zwinie interes, ale będzie to znak, że zabrakło mu pomysłu, rzetelności, właściwego podejścia do klienta.

Same dobre strony boomu widzi Sebastian Pawłowski kanclerz Bractwa Rowerowego. - Dla rowerzystów może to oznaczać tylko niższe ceny i lepszą, szybszą obsługę - mówi. Nie dziwi go otwieranie nowych salonów. - Jeździ coraz więcej ludzi i będzie jeździć jeszcze więcej. Widzą to przedsiębiorcy, dlatego otwierając sklepy, oferują nowe produkty. Niestety, nadal rzadko dostrzegają ten trend urzędnicy - uważa Pawłowski.

Żródło: Gazeta Wyborcza, Paweł Matracki





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ROWER JEST INTERESUJĄCY DLA PRZEDSIĘBIORSTW Z EKOMICZNEGO PUNKTU WIDZENIA
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |