English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2024-07-26

Oferty na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Szarych Szeregów za drogie.



Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu otworzył oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej po zachodniej stronie ul. Szarych Szeregów. Wszystkie są za drogie.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Szarych Szeregów to zaległy projekt z Budżetu Obywatelskiego 2022. Chodzi o odcinek w kierunku ul. Wernera, czyli po zachodniej stronie drogi. Ścieżka ma przede wszystkim ułatwić przemieszczanie się z dzielnicy Kaptur do Śródmieścia. Obecnie mieszkańcy skracają sobie drogę wydeptaną ścieżką, która w przypadku opadów deszczu i śniegu zmienia się w bajoro.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu otworzył oferty w przetargu na budowę ścieżki. Wszystkie przewyższają zakładaną kwotę.

- Niestety wszystkie przewyższają te pieniądze, które Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji miał na ten cel zarezerwowane. My chcieliśmy przeznaczyć na to zadanie 600 tysięcy złotych, natomiast najtańsza z ofert, które wpłynęły do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, opiewa na ponad 750 tysięcy. Rozrzut cenowy jest całkiem spory, bo najdroższa oferta to nieco ponad milion złotych - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Na razie nie wiadomo, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Oferty będą teraz analizowane.

- W tym momencie oferty są sprawdzane pod kątem formalnym, rachunkowym i prawnym. Za mniej więcej 2-3 tygodnie będziemy w stanie powiedzieć, co dalej. Czy może będziemy musieli zgłosić kolejny przetarg, czy też znajdziemy pieniądze, które pozwolą na to, aby do tego przetargu, dołożyć i to zadanie dokończyć - mówi rzecznik.

O przyszłość tej inwestycji obawiają się społecznicy z Bractwa Rowerowego, którzy zgłosili projekt.

Przypomnijmy że w ubiegłym roku miasto nie wybudowało żadnej nowej ścieżki rowerowej Na ten rok w budżecie są zapisane inwestycje za 15 mln na ul Energetyków Limanowskiego Szarych Szeregów Piastowskiej oraz Okulickiego Ta ostatnia jest obecnie realizowana.

Źródło: Michał Kaczor, CoZaDzień.pl





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

JAZDA NA ROWERZE ZMNIEJSZA ZAGROŻENIE NOWOTWORAMI
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |