English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2019-08-06

List czytelnika Gazety Wyborczej w Radomiu. Rower miejski jest potrzebny. Musi o niego zadbać Nextbike, ale i my sami.



Rower Miejski w Radomiu był i jest bardzo potrzebny. Jest to bowiem promocja najbardziej ekologicznego z punktu widzenia emisji zanieczyszczeń oraz pozytywnie wpływającego na zdrowie środka transportu.

Ci, którzy nie są przekonani do rowerów, mają okazję przekonać się, że warto jest porzucić przynajmniej raz na dzień samochód. Osoby przyjezdne mogą skorzystać z coraz lepszej infrastruktury rowerowej.

Niestety, wszystkiemu jest winna firma NextBike będąca operatorem oraz sami mieszkańcy Radomia, niemający jakiegokolwiek szacunku do miejsc i urządzeń użyteczności publicznej. Największą winą tej firmy jest coraz gorsze serwisowanie dostarczanych pojazdów oraz problemy związane ze zwrotami i wypożyczaniem (mimo, że przypięty do elektrozamka to jednak dalej jest on wypożyczony i grozi to wysokimi kosztami).

Praktycznie nie da się wypożyczyć od roku roweru idealnie sprawnego i bezpiecznego. Trzeba wiele się namęczyć, żeby rower nawet niepodrapany, lecz z wykrzywionym siodełkiem, połamanymi przerzutkami, uszkodzonymi hamulcami czy też brakującą połową kierownicy lub niedziałającymi światłami został zabrany do naprawy.

Rowery padają też ofiarą wandali oraz złodziei. Przykład: Zrzucony rower miejski z wysokości ulicy Warszawskiej na ulicę Szarych Szeregów (cud, że nikt nie jeździł samochodem) lub ostatnio znaleziony w okolicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bez reklam i pozbawiony emblematów że jest to miejski rower. Nie chcę oczywiście łączyć osoby, która to zrobiła z tymi, którzy są w złej sytuacji finansowej i społecznej.

Firma, co prawda, robi teoretycznie monitoring systemu oraz reaguje na akty wandalizmu lub kradzieży. Jednak robi to w sposób niekonsekwentny. Władze miejskie powinny były podjąć się nawet w ostateczności zakończenia współpracy z firmą NextBike.

Reasumując, system rowerów miejskich to system naczyń połączonych. Operator oraz my, mieszkańcy bierzemy za to odpowiedzialność.

Źródło: Piotr Ludwiński, Gazeta Wyborcza Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

JAZDA NA ROWERZE ZMNIEJSZA ZAGROŻENIE NOWOTWORAMI
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |